על פי דיווח חדש שפורסם ב-Bloomberg, עולה כי פייסבוק (Facebook) משתפת פעולה עם-HTC על מנת להשיק טלפון חכם משלה במחצית הראשונה של 2013. על פי הדיווח, שתי החברות התכוונו לשחרר את המכשיר כבר השנה, אך לבסוף הפיתוח נדחה לשנה הבאה כדי ש-HTC תוכל לעבוד על פרויקטים אחרים שלה כגון ה-One X.

בהמשך, מדווחת סוכנות הידיעות כי מערכת ההפעלה של הטלפון החכם תהיה מערכת מותאמת אישית. ובינתיים לא ברור אם מדובר במערכת הפעלה חדשה לגמרי, או שזו תהיה, ככל הנראה, גרסה מותאמת של אנדרואיד כמו ב-Kindle Fire של אמזון (Amazon), כזו שתאפשר לפייסבוק לשלב את כל שירותיה במכשיר ללא כל בעיות. כמו כן, דווח כי ענקית הרשת החברתית העסיקה צוות שלם של עובדי אפל (Apple) לשעבר על מנת לשפר את יישום פייסבוק ל-iPhopne.

לפייסבוק מעל 900 מליון משתמשים, ולמעלה ממחצית מהם מתחברים לשירות דרך היישומים במכשירים הסלולריים ואתר האינטרנט המותאם לטלפונים חכמים. עם זאת, ההכנסות מפרסומים בטלפונים חכמים לא תרמו מאום להכנסות הכלליות של החברה (3.15 מליארד דולר בשנה שעברה). החברה כבר הציגה פרסומות להתקנים הניידים בחודש מרץ האחרון, אך לא חשפה עדיין את כל הנתונים, כך שיש הסוברים כי פייסבוק תשיק את הטלפון החכם שלה כדי להתמקד מחדש בפרסום הסלולרי ולהעלות את המודעות לפלטפורמה בקרב מפרסמים. כנראה שזו גם הסיבה שהיא שכרה עובדי אפל לשעבר: היא רוצה לשפץ את היישום ל-iPhone שקיבל ביקורות על היותו איטי מידי.

קרא עוד:  הפתעה: יש פריצה ל-iOS 12.4, ולא צריך מחשב

"האסטרטגיה להתקנים הניידים שלנו היא פשוטה, אנו חושבים שכל מכשיר נייד הוא טוב יותר אם האינטגרציה החברתית שלו עמוקה יותר. אנחנו עובדים בכל הענף הנייד כולו, עם מפעילים, יצרני חומרה, ספקי מערכת הפעלה ומפתחי יישומים כדי להביא חוויות חברתיות רבות עוצמה, ליותר אנשים ברחבי העולם", אמר דובר של החברה.

יש לציין שזו לא הפעם הראשונה שפייסבוק משתפת פעולה עם HTC, שכן היצרנית הטייוואנית כבר פיתחה והשיקה את ה-Salsa וה-ChaCha עם כפתור ייעודי שפתח את אפשרויות השיתוף במכשיר ויצר אינטגרציה עמוקה עם פייסבוק. לכן אנו לא מופתעים שפייסבוק חוזרת לשתף פעולה עם HTC, שכן היא אחת היצרניות הגדולות היום בעולם ושמועות בנושא מסתובבות כבר מזה זמן די רב.