אמנם ה-Galaxy S III של סמסונג (Samsung) שהושק לאחרונה הוא מכשיר הדגל הנוכחי. אך זה לא בהכרח אומר שהחברה מתכוונת להסיר את תמיכתה ולהשאיר מאחור את מכשיר הדגל הקודם בסדרה, ה-Galaxy S II. מדיווח שהגיע ממקור פנימי ופורסם ע"י SamMobile עולה כי סמסונג סיימה לאחרונה בדיקת תאימות ראשונה של ה S2 למערכת ההפעלה החדשה אנדרואיד 4.1 (Jelly Bean), וכי הבדיקה עברה בהצלחה. זהו בהחלט אות מבשר טובות לכך שייתכן כי עדכון גרסה ל-S2 יגיע בעתיד, אם אכן המערכת תתפקד היטב על המכשיר.

סמסונג מכרה עד כה מעל 27 מיליון יחידות של מכשיר ה-S2 (והספירה נמשכת), כך שהאפשרות שהמכשיר יקבל עדכון לגרסת האנדרואיד האחרונה נשמעת די הגיונית. לנו כמעט אין ספק שהחומרה של ה-S2 מסוגלת לתמוך ב-Jelly Bean, שכן גוגל (Google) כבר הודיעה שמכשיר ישן יותר מה-S2, הלא הוא ה-Nexus S, יקבל את העדכון.

סמסונג מצידה לא הגיבה לדברים ולא אישרה עדיין דבר, למרות שהיא הודיעה כי תעדכן בהמשך לגבי המכשירים שכן יקבלו את העדכון. אם מערכת האנדרואיד 4.1 אכן עושה את דרכה אל ה-S2, ואנו מקווים כי הפעם זה לא יקח זמן רב מידי – לפחות לא כמו שקרה עם-ICS – מכשירי סמסונג נוספים (חוץ מסדרת ה-Nexus) שככל הנראה צפויים לקבל את העדכון הם: Galaxy Note, Galaxy Tab 10.1 וה-Galaxy Tab 7.7.