מאז כנס מפתחי המשחקים GDC קיימת ברשת שמועה כי סוני (Sony) עומדת לבצע שדרוג אמצע הדור לחומרת קונסולת ה-PlayStation 4. לפי השמועות הקונסולה המשדורגת תאפשר להציג סרטים וסדרות באבחנה של 4K תוך תמיכה בתקן HDMI 2.0, זאת לעומת אבחנה של 1080P עם תמיכה בתקן HDMI 1.4 בדגם הנוכחי. הרענון אף יאפשר לשחק ברמה גרפית גבוהה יותר.

הקונסולה המשודרגת זכתה לכינוי פלייסטיישן 4.5 או פלייסטיישן 4K. השמועה הראשונית עלתה לאתר Kotaku, זאת לאחר שכתבת האתר שמעה מפתחים משוחחים על הקונסולה בכנס מפתחי המשחקים. שמועה זו אותמה מאוחר יותר בידי מספר מקורות של האתר Eurogamer. כעת פרטים נוספים אודות הקונסולה המשודרגת מגיעים מאתר Giant Bomb אשר מספק פרטים נוספים כמו החומרה, שם הקוד וכיצד על מפתחים להתמודד עם החומרה השונה.

PlayStation4-And-DualShock4-Internalsבמסמכים שקיבל האתר מצויין כי באופן פנימי מכונה הקונסולה Neo, שם קוד מתאים במיוחד נוכח העובדה כי משקפי המציאות המדומה של החברה כונו Morpheus. כמו-כן ציונו השדרוגים החומרתיים. לפי הפרסום אמור ה-Neo להיות מבוסס על מעבד מתומן ליבה בפלטפורמת ה-Jaguar של AMD במהירות של 2.1 ג'יגה הרץ, מעבד גרפי מסוג AMD GCN בעל 18 ליבות במהירות 800 מגה-הרץ ו-8 ג'יגה-בייט של זיכרון GDDR5 שמציע קצב העברה של 218 ג'יגה-ביט/שנייה, זאת בהשוואה למעבד במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ, מעבד גרפי עם 18 ליבות במהירות 800 מגה-הרץ וזיכרון עבודה במהירות 176 ג'יגה-ביט/שנייה בדגם הנוכחי.

בעוד מפתחים יוכלו להתאים את המשחקים כך שאלו יציעו רמה גרפית גבוהה יותר בדגם המשודרג, הם לא יוכלו ליצור משחקים בלעדיים או כאלה שיכללו תכנים שהינם בלעדיים לדגם ה-Neo, זאת לרבות דרישה ותמיכה באביזר מסויים כמו משקפי המציאות המדומה רק בדגם בעל החומרה החזקה יותר. בנוסף, שחקני שתי הדגמים יעשו שימוש באותה רשת PSN ומשתמשים יוכלו לשחק אחד עם השני ללא תלות בדגם. בעזרת הצעדים הללו מנסים להבטיח בסוני כי הקונסולה המשודרגת לא תגרום נכור בקרב הרוכשים של הדגם הנוכחי.

על-פי הערכות Neo יוצג כבר השנה ב-E3, תערוכת האלקטרוניקה הבידורית ויוצע למכירה ב-399 דולר, בעוד הדגם הבסיסי יזכה להוזלה במחיר ויימכר לצידו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.