השמועות על מכשיר הנקסוס, האחרון אולי, מבית גוגל יהיה על פי כל הסימנים טאבלט 8.9 אינץ’מבית HTC. היום הדיווחים הללו מקבלים תפנית מעניינת כאשר Android Police העלו תמונות הטוענות כי זהו ה-Nexus 8 החדש שצפוי להיחשף ממש בקרוב.

לפי ההדלפה, המכשיר אשר מכונה בשם הקוד HTC Volantis כולל מסך של 8.9 אינץ’ אשר ברזולוציה של 2,048×1,440 המספקים צפיפות פיקסלים של 281ppi. הוא טאבלט חזק יחסית שכן הוא ירוץ על שבב ה-Tegra K1 של Nvidia, שבב 64 ביט שקיבל ציונים מרשימים ביותר במבחני ביצועים. יחד עם זאת הוא יכלול זיכרון RAM בנפח של 2GB, אחסון פנימי 16GB או 32GB ללא אפשרות להרחבה, בגבו מצלמה 8 מגה פיקסל ובקדמתו 3 מגה פיקסל.

nexusae0_wm_V-Overall_thumb

אבל מעבר למפרט, ניתן לראות בתמונות כי מדובר בטאבלט דקיק ביותר (7.9 מ”מ) וכיאה ל-HTC הוא משולב עם אלומיניום ועיצוב יוקרתי מה שגם משפיע מאוד על משקלו (418 גרם). עוד נאמר כי הוא יצויד בזוג רמקולים סטראופוניים בקדמתו ומחירו צפוי להיות יקר יותר מאשר טאבלט ה-Nexus 7 ויעמוד על $399 לגרסת ה-16GB ועד $499 לגרסת ה-32GB ולמעוניינים בגרסת LTE יידרשו להוסיף עוד כמאה דולרים.

אותו מקור אף מוסיף כי למעשה ה-Nexus 6, מכשיר הדגל הבא של גוגל בוטל בשל מעבר לתוכנית ה-Silver שעלייה כבר דיווחנו בעבר, וכי גם בתום הטאבלטים המצב לא יהיה שונה. אלו כמובן רק שמועות שאינם קיבלו אישור עוד מגורם רשמי.