בעת ההכרזה על מערכת ה-Android L, הגרסא הבאה של מערכת ההפעלה הניידת מבית גוגל, הכריזה החברה על מערכת שתאפשר למשתמשים להפריד בין החיים האישיים שלהם לבין חיי העבודה במכשירי האנדרואיד על ידי עבודה על פלטפורמה מאובטחת ונפרדת. המערכת מבוססת על פלטפורמת ה-Knox של סמסונג, שעושה פעולה דומה, אך מסתבר שזה הולך רחוק יותר משחשבנו.

על פי דיווח של פורבס, גוגל לוקחת חלק נכבד בפיתוח של Knox, מה שמעניק לענקית החיפוש שליטה חזקה יותר על הפלטפורמה וכאשר הכוח בידיים שלה, מעוניינת גוגל להכניס את מערכת האנדרואיד יותר לעולם העסקי, ובכך להגדיל את נתח השוק שלה.

את מערכת ה-Knox פגשנו לראשונה במכשירי סמסונג, שם היא לא נחשבת לאהובה במיוחד בקרב המשתמשים ורובם לא באמת מצאו את אפשרות ההפרדה בין החיים האישיים לבין חיי העסקים כצורך לגיטימי, והחליטו לא לייחס חשיבות לאפליקציית ה-Knox, אלא שאז גילו בעולם המפתחים מידע שהפך את האפליקציה לשנואה עוד יותר. מכשירים הנושאים את אפליקציית Knox לא יכולים לעבור תהליך שינמוך גרסא (מעבר לגרסאת אנדרואיד ישנה יותר), מה שמגביל את המפתחים בעת "בישול" הרומים המקוסטמים, אשר חייבים מעתה להתבסס על גרסאות האנדרואיד החדשות ביותר.

אם מעתה Knox תכלל בכל מכשירי האנדרואיד, צעד שכזה יכול להוות מכה גדולה למפתחים ולפגוע במה שמשתמשי אנדרואיד כל כך אוהבים – התאמה אישית, אולם צריך להמתין ולראות כיצד גוגל מתכננת לממש זאת במערכת החדשה.