האם אפליקציית הניווט הפופולרית וויז (Waze) עומדת לפני מכירה לפייסבוק (Facebook)? לפי דיווח בכלכליסט פייסבוק תשלם עבור הרכישה סכום של כמיליארד דולרים.

שמועות אלה החלו כבר במהלך אוגוסט, כאשר בכירים של הפייסבוק נפגשו עם הצוותים של וויז מה שהניב גרסה של וייז לשימוש משולב עם הרשת החברתית. זו גם הייתה התקופה בה החברה השקיעה כספים לא מעטים ברכישות של חברות כולל יישום שיתוף התמונות אינסטגרם (Instagram), אותו רכשה פייסבוק במיליארד דולרים, יישום שמירת הכתובות ספול (Spool), חברת הפיתוח אקרליק (Acrylic) ועוד.

השמועות מגיעות כשלושה חודשים לאחר משא ומתן עם אפל שהוכחשו כזכור על ידי הצדדים. עם זאת, הערכות הם שבוויז סרבו להצעה של אפל שעמדה על כחצי מיליארד דולרים, כשבמקביל היא כבר ניהלה משא ומתן עם אנשי פייסבוק.  ההערכה היא שלוויז יש כיום למעלה מ-40 מליון משתמשים ברחבי העולם, מספר שהולך וגדל בשנה האחרונה באופן משמעותי. למעשה, ההערכות הן שבשנה האחרונה היא הגדילה את מספר המשתמשים שלה ביותר מ-200%, וזאת בזכות קהל אוהדים שמספק לה מפות מעודכנות ביותר מ-100 מדינות בעולם. היא מתקרבת כיום לקצב הורדות של כ-2 מליון פעמים בחודש בגרסאותיה השונות. במהלך המשא ומתן עם אפל, שהיה או לא היה, קפץ נתח השוק שלה בארצות הברית מ-7% ל-10%.