רק מעט יותר מחודשיים חלפו מאז ש-Galaxy S9 של סמסונג (Samsung) הגיע למדפי החנויות, והרשת כבר מוצפת בשמועות אודות המכשיר הבא בסדרה Galaxy S10. לפי אותם דיווחים, בסמסונג מתכוננים לשינוי משמעותי הרבה יותר, אם כי המהפכה הגדולה באמת שסמסונג שואפת אליה – מסך מתקפל – לא תשולב כנראה כבר בדור הבא.

מה שכן מדווחים עליו הוא פריצת דרך טכנולוגית שתאפשר לסמסונג לייצר כמויות גדולות של מסכים שיכילו חיישן טביעות אצבע מובנה. בנוסף, הצליחה סמסונג לפתח מצלמה קדמית עם יכולות מקבילות לאלו של המצלמה של אפל (Apple) בכל הנוגע לזיהוי פנים מאובטח, ושיפורים בתהליך ההרכבה יאפשרו לצמצם עוד יותר את המסגרת שסביב התצוגה.

צפיפוצ התצוגה אמורה לעלות מ-570 ל-600 פיקסלים/לאינץ', וסמסונג אף שוקלת פיתוח של מעבד גרפי משלה. כמו כן, מארז המכשיר יורכב לפי השמועות מחומר 'עמיד' יותר, אם כי לא ברור במה בדיוק מדובר.

תאריך ההשקה הצפוי ל-Galaxy S10 הוא תחילת שנת 2019, אם כי ייתכן שמועד ההכרזה יוקדם מחודש פברואר לינואר באותה שנה. עוד קודם לכן עשויים חלק מהפיתוחים הטכנולוגיים הללו להיכלל ב-Galaxy Note 9, שצפוי להגיע לחנויות כבר בחודש אוגוסט הקרוב.