האם העלאת מחירים היא דרך לשמור על רמת הכנסות במקרה של כשל עמידה בציפיות? לפי דיווח של The Economic Times ההודי, כנראה שכן. מדובר באפל (Apple) שלפי האתר הקפיצה את מחירי ה-iPhone באופן משמעותי ביותר וזאת בגלל שהמכירות של המכשיר החדש שלה, ה-iPhone SE, ממש חלשות והגיעו לכדי כמה אלפי יחידות בלבד במדינת הענק – בהודו, כך מתברר, יש עדיפות ברורה ביותר למכשירים עם מסך גדול, גם בקצה התחתון של השוק, והמסך הקטן של ה-iPhone SE כמו גם מחירו הגבוה יחסית פשוט מבריחים ממנו לקוחות פוטנצאליים.

ההחלטה בעקבות כך, כאמור, הייתה להעלאות את מחירי המכשירים השונים. כך לדוגמה הוקפץ המחיר של ה-iPhone 6s מ-40,500 ל-48,000 רופיות, שזה עליה של 19%, ואילו המחיר של ה-iPhone 6 הוקפץ מ-31,000 ל-40,000 רופיות, סכום שמשקף עליה של 29% במחיר – וכעת גם ממקם אותלו מעל ה-SE שמחירו נותר כפי שהיה – 39,000 רופיות.

אבל לא רק הדור החדש סבל מעליות מחיר. לקוחות רבים מחכים להשקת דור חדש של מכשירי אפל כדי לרכוש את הקודם, אז כעת גם אלה ייאלצו לשלם יותר: מחירו של ה-5s הוקפץ מ-18,000 ל-22,000 רופיות או עליה של 22%. בכל המקרים המצוינים לעיל מדובר במכשירים בגרסת ה-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה.

לפי האתר מקורות שמקורבים לאפל הודו סיפרו שהחברה ערכה לאחרונה מפגש עם מפיצים בולטים ומנהלים במיוחד לאור ההשקה של ה-SE, כשלטענתה גם כך היא שמרה על מלאי קטן של המכשיר, וזאת מבחירה אסטרטגית. הסבר לעליית המחירים, לעומת זאת, לא ממש ניתן.

קרא עוד:  תמונות גב של LG V60 ThinQ הודלף, בדרך להכרזה בברצלונה

האם זה יתפשט כעת גם הלאה?