אפליקציות השבוע

איך תעסיקו את הילדים בחופש? קחו אותם למוזיאון. לא מאמינים שהם יהנו? ספרו לנו אחרי שתקראו את כתבת האפליקציות השבוע. וגם סמארטפון שהופך לעכבר אלחוטי, אפליקציה ליצירת אנימציות GIF, דרך מצויינת לשיפור תמונות הסלפי ואפליקציה נחמדה להוספת אלמנטים מונפשים בתמונות.

מוזיאון לכל הגילאים

בין הלימודים של הקטנים, יש לא מעט חופשים. הורים בוודאי יתלבטו כיצד להעסיק את הילדים, אך נראה שמוזיאונים קצת פחות נמצאים ברשימת אתרי הבילוי המועדפים על הילדים הצעירים. אם עד היום בילוי במוזיאון יצר בעיקר שיעמום אצל הקטנטים, אלה שפחות ידעו ליהנות ממיצגי האומנות שעל הקירות, נראה שהדבר עומד להשתנות הודות לאפליקציית Museloop.

האפליקציה, שתוכננה בקפידה בהתאם לתערוכות הקבע והתערוכות המתחלפות בכמה מוזיאונים בישראל, הופכת את שהות הילדים במוזיאון למשחק משעשע ויצירתי. תחרויות, חידונים ופעילויות שונות מלוות את הילד הצעיר בין היצירות, כשהנחיות מפורטות סוללות את דרכו בין חדרי המוזיאון. כשיחלוף על יד כל יצירה ויצירה, יוכל הילד לבצע את הפעילות החינוכית המוצעת באפליקציה, כשעובדות כתובות בנוגע ליצירה מלוות את הפעילות. כך הילדים משלבים גם עניין וגם ידע, בעוד שהוריהם נהנים גם הם מסיור במוזיאון.

לעת עתה קיימות אפליקציות למוזיאון ישראל בירושלים, לבית התפוצות ולמוזיאון תל אביב לאומנות מודרנית. בעלי אייפון יצטרכו להוריד אפליקציה נפרדת לכל מוזיאון ואילו משתמשי אנדרואיד יכולים להוריד אפליקציה אחת שכוללת את כלל המוזיאונים שקיימים ב-Museloop.

 

כשהסמארטפון הופך לעכבר אלחוטי

בימי החורף הקרים רבים מעדיפים להישאר כמה שיותר תחת הפוך. אם החלטתם לעשות זאת ורציתם תוך כדי גם לשלוט על המחשב כשאתם מתחת לשמיכה, תשמחו לשמוע על אפליקציית Remote Mouse.

עם הורדת האפליקציה בפעם הראשונה יש להתקין גם גרסה שלה במחשב האישי. בעת שגם הסמארטפון וגם המחשב יהיו מחוברים לאותה רשת אלחוטית (Wi-Fi) תוכלו להפוך את הטלפון החכם למשטח מגע לכל דבר. עם הזזת האצבעות על מסך הטלפון החכם, יזוז גם סמן העכבר שעל המחשב.

כך תוכלו להשתמש בטלפון החכם גם כמקלדת ואפילו כשלט מצגות. בעוד שגרסתה הבסיסית של האפליקציה חינמית, יש לזכור כי פעילותן של חלק מהתכונות הנוספות מותנה ברכישתן.

להורדה: אנדרואיד | iOS | מחשב

 

GIF בקלי קלות

אין ספק שאנימציות GIF הן טרנד לוהט, מה שאומר שכל אפליקציה שתייצר אנימציות כאלה תעניין גולשים רבים. הפעם מדובר באפליקציית Gfycat Loops שכוללת את כל מה שצריך יוצר אנימציות מתחיל.

בראש ובראשונה יש לה מאגר GIF ענק הכולל אנימציות במגוון קטגוריות ולאלה ניתן להוסיף אנימציות שתיצרו בעצמכם באמצעות האפליקציה. ניתן לצלם באמצעותה סרטון וידאו קצר ולהמירו לאנימציית GIF, ניתן גם להמיר סרטונים קיימים לאנימציה ואפילו ליצור סרטון צילום מסך ולהמירו לקובץ GIF. כמו כן, אפשר להוסיף לאנימציה כיתוב משלכם וגם אימוג'ים שונים. את היצירה תוכלו, כמובן, לשתף במגוון פלטפורמות.

להורדה: אנדרואיד

עוד טאץ' קטן לסלפי

טרנד לוהט לא פחות הוא צילום תמונות הסלפי: רבים מאיתנו מצטלמים באמצעות עדשת המכשיר הקדמית במגוון סיטואציות, אך ברוב המקרים מצלמה זו פחות איכותית ולעיתים התוצאה קצת פחות איכותית. כדי לשפר את איכות הצילומים ישנה אפליקציה ישראלית ותיקה בשם Facetune. לאחר שכיכבה כבר לפני כשנתיים, נוספה לאחרונה גרסה חדשה לחנות האפליקציות של אפל – Facetune 2.

מדובר באפליקציה המתבססת על טכנולוגיות למידול תלת מימדי של הפנים. במילים אחרות, היא יודעת בדיוק היכן נמצא כל איבר ואיבר בפניכם והיכן גבולות הפנים. בסיוע אלגוריתמים ניתן להלבין שיניים כהות, להפוך את עור הפנים לחלק יותר, להרחיב את החיוך ואת העיניים ועוד מגוון תכונות (חלקן בתשלום) שיהפכו את הסלפי למושלם. כמובן שאת התוצאות תוכלו לשתף בלחיצת כפתור.

להורדה: iOS

 

כוכב נופל וכל השאר דומם

וכבכל שנה, עם סיכומה של שנת 2016, פרסמה גוגל את רשימת האפליקציות הפופולאריות ביותר בחנות שלה בשנה החולפת. מי שהגיעה למקום השני ברשימת האפליקציות הפופולאריות היא אפליקציית Lumyer.

באמצעות האפליקציה ניתן להוסיף עצמים מונפשים לכל תמונה שנצלם או שנבחר מהגלריה. רוצים להוסיף אנימציה של כוכב נופל? שיער מתנופף ברוח? עיניים קורצות? כדאי שתשחקו עם האפליקציה. כמו כן, תמצאו שם תופעות טבע, אנימציות מעולם החי ועוד.

ניתן לערוך את התמונה עם מגוון פילטרים ואת התוצאה לשתף בפלטפורמות שונות. בעלי אייפונים יוכלו לראות את התוצאה גם כ-Live Photo, אותה התכונה המאפשרת להנפיש את התמונה המוצגת.

להורדה: אנדרואיד | iOS