היו לא מעט ניסיונות להפוך את מערכת האנדרואיד (Android) למערכת הפעלה שולחנית, אולם לרוב זה לא ממש הצליח. מי שכן עשתה זאת נכון היא חברת ג'יד (Jide Technology) שהצליחה לפרוץ קדימה עם Remix OS ואף להשיק מוצרי חומרה עם מספר יצרניות. הבשורה המרה הגיעה היום, כאשר החברה הודיעה כי היא מפסיקה את פיתוח המערכת.

בהודעה מסרה החברה כי היא מפסיקה את פיתוח המערכת Remix OS, עליה שקדה בשנתיים האחרונות והיא תתמקד מעתה בלקוחות בשוק הארגוני. עוד היא אמרה כי גם פרויקט הקיקסטרטר (Kickstarter) שהבטיח מחשב אנדרואיד בסטיק ב-99 דולר – לא יסופק לרוכשים ואלו יקבלו החזר מלא החל מ-15 באוגוסט. זאת אל אף שהצליחה לגייס עבורו כחצי מיליון דולר.

מערכת Remix OS של Jide נחשבת לשונה מעט מהשאר כשהיא מציגה ממשק עבודה נוח המותאם לשימוש עם מקלדת ועכבר. כך דף הבית הוא למעשה שולחן עבודה לכל דבר עם "תפריט התחל". האפליקציות הנפתחות דרך המערכת מוצגות בחלון ולא תופסו את כל המסך, כך ניתן להפעיל מספר אפליקציות ולנהל את החלונות בהתאם לצורך.

מי שמעוניין עוד לנסות, יכול להספיק ולהוריד את הגרסה האחרונה של החברה מאתר הבית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.