מכשיר ה-Galaxy Note 9 החדש של סמסונג (Samsung) זכה אומנם לביקורות חיוביות בסך הכל, אולם נראה כי נקודת תורפה אחת שעליה כולם מסכימים היא הסייען הדיגיטלי ביקסבי (Bixby). גם בגרסתו השנייה, שהושקה לצד ה-Note 9, מדובר במוצר נחות משמעותית לעומת המתחרים, ונוכחותו של כפתור ייעודי לצורך הפעלת הסייען נראית מיותרת לחלוטין.

אולם כעת הכפתור הייעודי לא צריך להפריע למשתמשים, שכן אפליקציה בשם bxActions הזמינה להורדה בחינם דרך ה-Play Store מאפשרת להגדיר מחדש את השימוש בכפתור, לאחת מבין עשרות אפשרויות שונות בהן הפעלת אפליקציית המצלמה, הפעלת הפנס, חזרה למסך הבית וגם גישה מהירה לאפליקציית הסייענית הדיגיטלית של גוגל המותקנת אף היא על המכשיר – Google Assistant.

Image result for bxActions

bxActions תומכת גם בכל מכשיריה הקודמים של סמסונג הכוללים כפתור ביקסבי ייעודי, בהם מכשירי ה-Galaxy S8 וה-S9. למעשה, במכשירים הישנים יותר ניתן להגדיר דווקא תכונות מתקדמות כגון לחיצה כפולה או לחיצה ארוכה על הכפתור, שאינן נתמכות בגרסה החדשה. בהחלט ייתכן כי בהמשך יימצא פתרון גם לזה, וה-Note 9 יוכל ליישר קו עם הדגמים הקודמים מבחינה זו.

Samsung Galaxy Note 9

באוגוסט 2018 הכריזה סמסונג על Galaxy Note 9 ממשיך דרכו של ה-Note 8. הדור התשיעי מגיע עם מסך שגודלו 6.4 אינץ' ברזולוציית 1,440x2,960 פיקסלים. המכשיר רץ על שבב מתומן ליבות מדגם Exynos 9810 או Snapdragon 845 לצד זיכרון RAM בנפח 6 או 8 ג'יגה-בייט. בגבו מערך צילום כפול ברזולוציית 12 מגה-פיקסל כל אחת ומצלמה קדמית ברזולוציית 8 מגה-פיקסל. עוד מאפיין את המכשיר סוללת 4,000 מיליאמפר/שעה, זיכרון אחסון שמגיע ל-512 ג'יגה-בייט וכמובן הוא כולל את עט ה-S-Pen

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-