שאומי (Xiaomi) הכריזה בהתאם לציפיות על ה-Redmi 7A, מכשיר לשוק הכניסה בעל מסך קטן יחסית לסטנדרטים הנהוגים כיום בשוק (5.45 אינץ׳), מה שהופך אותו לקומפקטי במיוחד, מה שוודאי יעדיפו קהל המשתמשים הצעיר. למסך רזולוציה של 720×1440 פיקסלים, והוא נטול מגרעת אך בעל שוליים מכובדות, בייחוד מעליו ומתחתיו.

המפרט כולל את שבב Snapdragon 439 של קוואלקום (Qualcomm) עם 2 או 3 גיגה-בייט זיכרון עבודה, 16 או 32 גיגה-בייט לאחסון קבצים (ניתן להרחבה באמצעות כרטיסי microSD), מצלמה אחורית בעלת חיישן 13 מגה-פיקסל בודד, ומצלמה קדמית של 5 מגה-פיקסל. הסוללה, בנפח 4,000 מיליאמפר שעה, צפויה לספק זמן סוללה מרשים בהתחשב במפרט הצנוע יחסית.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 9 (Pie), עליה מותקן ממש MIUI של שאומי. החברה מדגישה כי בגרסת ה-Redmi 7A, כולל הממשק מצב ילדים מיוחד המאפשר להגביל את השימוש באפליקציות והגישה לאתרים, ומצב למשתמשים מבוגרים המגדיל את כל הכפתורים ומגביר את עוצמת השמע ב-20 אחוזים.

Redmi 7A יימכר בצבעי שחור וכחול, ועשוי גוף פוליקרבונט העמיד לטענת החברה בפני התזות מים בזכות ציפוי ייחודי. המחיר והתאריך המדויק שבו יגיע למדפי החנויות טרם נחשפו, אך הערכות הן כי הוא יתומחר מתחת לרף ה-100 דולרים.