שאומי (Xiaomi) השיקה באופן רשמי את המכשירים החדשים שלה המיועדים לשוק הכניסה, Redmi 5 ו-Redmi 5 Plus, ואין הרבה הפתעות, אפילו לא העובדה שהחברה החליטה שהיא מעדיפה להציע גם בסדרה הזו מכשירים עם מסך גדול במקום מסכי ה-5 אינץ' שאפיינו את סדרת ה-Redmi בהשקות האחרונות כדי להבדיל באופן מהותי בינן לבין סדרת ה-Redmi Note.

שני המכשירים מציעים עיצוב זהה שמבוסס על מסך ביחס היבט של 18:9 עם שוליים צרים ועם פינות מעוגלות היטב. שניהם גם מציעים את אותן מצלמות, 12 מגה פיקסל מאחור עם מפתח f/2.2 בלבד ותמיכה ב-PDAF, ומצלמת 5 מגה-פיקסל מקדימה.

Redmi 5 מציע מסך בגודל 5.7 אינץ' ברזולוציית +HD. המערכת על שבב היא Snapdragon 450 שאכן מיועדת לשוק הכניסה, והמכשיר יוצע עם מערכי זיכרון של 2/16 ג'יגה-בייט ו-3/32 ג'יגה-בייט. הסוללה היא בנפח 3,300 מילי-אמפר/שעה והקישוריות המוצעת היא בלוטות' 4.2 לצד WiFi בערוץ יחיד בלבד, וכן תמיכה ב-4G.

ל-Redmi 5 Plus קשה, למעשה, לקרוא מכשיר לשוק הכניסה כי התצורה שלו היא של שוק הביניים לכל דבר ועניין. הוא מציע מסך בגודל 5.99 אינץ' ברזולוציית +FHD והוא מגיע עם Snapdragon 625, אותה מערכת על שבב ששולבה ב-Mi Max 2 ובמכשירי ביניים אחרים של החברה במהלך השנה האחרונה. הוא יגיע בתצורות זיכרון של 3/32 ג'יגה-בייט ו-4/64 ג'יגה-בייט, סוללת 4,000 מילי-אמפר, ובמקרה שלו חיבור ה-WiFi יהיה באמצעות שני ערוצים.

המחיר של Redmi 5 הבסיסי, בתצורת הזיכרון הנמוכה, יהיה 120 דולרים. או 250 דולרים לדגם הפלוס. המכשירים יהיו זמינים בצבע זהב שמפניה, זהב אדום, תכלת ושחור.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.