יותר משנה חלפה מהרגע שבו הכריזה יצרנית המצלמות RED על כניסתה לשוק הטלפונים החכמים עם דגם יוצא דופן בשם Hydrogen One, ועד שהמכשיר הגיע בפועל ללקוחות. התוצאה הסופית לא עמדה בציפיות ורוב הביקורות הצביעו על מחירו המוגזם, היותו כבד ומסורבל, ומערך צילום שאיננו מתעלה על זה של מכשירי דגל מוכרים, למרות שזו הייתה אמורה להיות גולת הכותרת במכשיר.

כעת מודה מנכ״ל RED, ג׳ים ג׳נרד (Jim Jannard), כי פרויקט Hydrogen One היה קשה ומאתגר מכפי שציפה, אולם קובע בפוסט שאותו העלה כי האשמה העיקרית רובצת על היצרן הסיני שהיה אמור להרכיב את המכשיר בפועל, ולא עמד בלוחות הזמנים. כעת החברה בראשותו מוכנה לניסיון נוסף, ולצורך כך חברה ליצרן סיני אחר שלטענת ג׳ים יעשה עבודה טובה יותר.

בנוסף, החליטה RED לייצר בכוחות עצמה את המצלמה – אחד הרכיבים הקריטיים ביותר במכשיר, וממילא תחום ההתמחות של החברה. ב-RED מבטיחים כי הפעם, תהיה זו אחת המצלמות האיכותיות בשוק, ואף תגיע לרמתן של המצלמות המקצועיות של החברה המשמשות לצורך צילום סרטי קולנוע הוליוודיים.

באופן כללי, ה-Hydrogen Two – שמו של מכשיר הטלפון החכם הבא של החברה – הוא פרויקט חדש לגמרי המתכונן מאפס ואיננו חולק עם הדגם הראשון דבר. אלו חדשות טובות ללקוחות שהתאכזבו מהדגם המקורי, אך גם רמז לכך שיחלוף עוד לא מעט זמן בטרם יהיה מוכן לחשיפתו הרשמית.