חברת הצילום רד (RED) המוכרת בתחום המקצועי ונחשבת למובילה בתעשייה, הכריזה על כניסתה לתחום הטלפונים החכמים עם Hydrogen One. בכך מצטרפת לקודאק (Kodak), פולארויד (Polaroid) ולייקה (Lecia) שגם הן כבר עשו את הצעד המתבקש.

הטלפון החדש לא נראה כמו משהו שראינו בעבר, זאת אם לשפוט לפי התמונה הבודדת ששוחררה רד לתקשורת. גם מחירו לא יהיה זול ויחל ב-1,195 דולר ויטפס עד ל-1,595 דולר (כ-5,600 שקל) לגימור טיטניום. אבל למה המחיר היקר? כי הוא מבטיח לספק את מה שאחרים רק חולמים בתחום הצילום והמולטימדיה.

הולוגרפי ללא אביזרים

Hydrogen One מציע מסך 5.7 אינץ' שלדברי החברה יש לו יכולת להצגת תוכן בהולוגרפיה תלת מימדית. החברה, שלא פירטה יותר מידי על הפרטים הטכניים, טוענת כי המסך מסוגל להציג וידאו ב-4 זוויות ומתאים את עצמו להצגת תוכן במציאות מדומה ורבודה ובמציאות מעורבת (Mixed reality). המטרה היא להציג תכנים בתלת מימד מבלי הצורך בערכת משקפיים, אביזרים שונים או זכוכית נוספת. אולי הדבר הכי קרוב לזה היא קונסולת Nintendo 3DS שלה מסך בתלת מימד או טלפון אחר שלא יצא לשוק.

כחברה שמבינה בצילום, אפשר לצפות כי Hydrogen One יציג יכולות מרשימות למדי. עם זאת, הפרט היחיד שחשפה החברה לגבי אפשרויות הצילום היא כי המצלמה תוכל לצלם וידאו בתוכן המותאם למסך החדש, כלומר ב-4 זוויות (בסיומת h4v) ולשתף עם משתמשים אחרים שלהם חומרה תומכת שכזו.

קרא עוד:  אודיו טכניקה הכריזה על Quietpoint ATH-ANC300tw עם ביטול רעשים היברידי

מלבד זאת, Hydrogen One הוא גם מודולרי, כך שניתן לחבר אליו התקנים חיצוניים באמצעות חיבור נתונים מיוחד הממוקם בחלק התחתון האחורי במכשיר. מערכת ההפעלה היא כמובן אנדרואיד (Android) כאשר חיבור הטעינה הוא USB C וישנה אפשרות להרחבת הזיכרון באמצעות כרטיס microSD.

המכשיר המבטיח של רד יגיע לשוק בתחילת 2018 ועד אז ניתן לרכוש אותו במסגרת מכירה מוקדמת למספר יחידות מצומצם בהחלט.