אם אתם סטודנטים חדשים או וותיקים, ודאי כבר שמתם לב שהמכשיר החכם הופך להיות מפיג השיעמום הטוב ביותר במהלך השיעורים וההרצאות. אך אסור לשכוח שהמכשיר יכול גם לעזור לכם להיות קצת חכמים יותר, או לפחות פרודוקטיביים . לכבוד השנה האקדמית החדשה, ריכזנו עבורכם כמה אפליקציות שיעזרו לכם גם קצת ללמוד בין משחק מהיר ב-Candy Crash לבין עוד סיבוב ב-Angry Birds.

1. Any.Do
עבודות להגשה, מבחנים, שיעורי בית וגם חיים מחוץ לקמפוס – כל אלה יוצרים סדר יום לא פשוט בכלל עבור הסטודנט הישראלי. אפליקציית Any.Do הישראלית, שתומכת היטב גם בשפה העברית, תעזור לכם לארגן את סדר היום ביעילות ובנוחות. באמצעותה תוכלו לקבוע לעצמכם תזכורות ומשימות, לנהל סדרי עדיפויות, להזכיר לעצמכם בלחיצת כפתור לחזור לשיחות שלא נענו או לזכור להתקשר לאחרים. כמו כן מציעה האפליקציה להסתנכרן באופן מלא עם לוח השנה שלכם ומציעה יישומונים שונים על שולחן העבודה בטלפון החכם ובמחשב האישי. מיותר לציין שכל אלה מסתנכרנים בזמן אמת עם המשימות והתזכורות שהגדרתם לעצמכם.

מחיר: חינם, שירות פרמיום מוצע בתשלום
להורדה: אנדרואיד | iOS

2. Google Drive
סטודנטים רבים מכירים ומשתמשים בשירותי הענן של גוגל (Google). אך לאחרונה, לצד שירותי האחסון שמאפשרת החברה, שודרג מעט השירות. ראשית, באמצעות האפליקציה הייעודית ניתן לסרוק מסמכים (אפילו עם כמה עמודים) באמצעות מצלמת המכשיר, לאחסן אותם בענן ואף להמירם לקובץ PDF. שנית, נוספו אפליקציות ייעודיות לעריכת מסמכים, מצגות וגליונות נתונים על גבי המכשיר – דבר שכה נדרש על ידי ציבור הסטודנטים. גם בתצורה הישנה של השירות היה ניתן לבצע פעולות עריכה בסיסיות, אך בתצורה החדשה ניתן לעשות פעולות אלה גם באופן לא מקוון, גם אם האינטרנט האלחוטי באוניברסיטה מפסיק פתאום לעבוד. אנשי האנדרואיד ואנשי ה-iOS יוכלו להוריד למכשירם את האפליקציות של גוגל. כשתרצו לערוך קובץ מסויים ב-Drive האפליקציה תמליץ לכם על אפליקציות המשנה שלה.

קרא עוד:  ניווט במציאות רבודה מגיע ל-Google Maps

מחיר: חינם
להורדת Google Drive: אנדרואיד | iOS

3. RefME: ביבליוגרפיה בלחיצת כפתור
עבדתם בלי סוף על עבודה ארוכה, אך כל שנותר הוא לערוך רשימת מקורות? מסתבר שזו משימה מאוד לא פשוטה, במיוחד כשצריך להקפיד על כללי הציטוט והכתיבה האקדמית. הכירו את האפליקציה שתשאיר אתכם רגועים. פשוט סירקו את הברקוד שמאחורי הספר שעליו הסתמכתם, והמקור ייכתב במלואו בדיוק לפי כללי הכתיבה. נכון להיום האפליקציה לא עובדת עם ספרים בשפה העברית, אז כנראה שהיא תתאים רק לחלק מן הספרים שמצוטטים בעבודה שלכם, אבל גם זה משהו.

מחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד | iOS

4. PhotoMath
רבות דובר על האפליקציה הזו בזמן האחרון, ומקומה הטבעי גם בכתבה שלנו. האפליקציה תאפשר לכם לצלם, כרגע רק באמצעות מצלמת האייפון, כל משוואה מתמטית שאינכם מצליחים לפתור. בשניות תוצג לכם התשובה הסופית של התרגיל, כמו גם שלבי הפתרון המפורטים. לצד הפחד המוצדק של המורים למתמטיקה, זה יכול להיות פתרון נקודתי עבור טעות חישובית שנגרמה בעקבות לימודים בשעת לילה מאוחרת. אנשי האנדרואיד ייאלצו להמתין עוד תחילת 2015 לגרסת האפליקציה שתתאים למכשיריהם.

מחיר: חינם
להורדה: iOS

5. uLive

אם אתם סטודנטים שלומדים באוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית או אוניברסיטת בר-אילן, יתכן שתתעניינו באפליקציה הבאה. האפליקציה מאפשרת לכם לגשת אל גיליון הציונים, לוח המבחנים, פעילות הספרייה ומערכת השעות שלכם – הכל דרך הטלפון החכם. בגרסת האנדרואיד תקבלו גם התראות ברגע כשמתעדכן ציון בגליון הציונים שלכם. לחלק מן האוניברסיטאות קיימת כבר אפליקציה משלהן, אך האפליקציה הזאת מאפשרת חלופה נוחה לאלו שלא חיבבו את האפליקציה של האוניברסיטה שלהם.

קרא עוד:  שוכחים משימות? חמש אפליקציות שיעשו לכם סדר

מחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד | iOS

6. מערכת שעות
לא רק סטודנטים יכולים ליהנות מהאפליקציה הבאה: היא שימושית מאוד באופן מובן גם לתלמידי תיכון ובתי ספר יסודיים. באמצעות היישום ניתן לאחסן במכשירכם את מערכת השעות לסמסטר הקרוב. כך תקבלו תזכורות לפני כל שיעור והטלפון יוכל לעבור אוטומטית למצב 'שקט' בזמן השיעור.  כמו כן, תוכלו להזין בה את לוח המבחנים שלכם, את שיעורי הבית ואת המטלות השונות. משתמשי האנדרואיד יכולים גם להשתמש ביישומון אותו ניתן למקם על מסך הבית והוא יציג את השיעורים הקרובים.

מחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד | iOS

7.Notability
לעתים אתם יושבים בשיעורים, מסכמים את השיעור ואז מוצאים את עצמכם בבית ולא מצליחים לשחזר באיזה סדר נכתבו התרגילים, הנוסחאות והשרטוטים. האפליקציה Notability מאפשרת לשלב הערות קוליות או להקליט את השיעור תוך כדי שאתם משרטטים על המסך של האייפון או של הטאבלט. בבית, כשתקישו על המילה או הציור שעל המסך, תשמעו את ההקלטה הקולית ותוכלו להיזכר ביתר קלות באיזה הקשר שורטט הציור או נכתבו המילים.

מחיר: 2.99 דולר.
להורדה: iOS

http://youtu.be/VUAonOK5uJA

פורסם לראשונה באתר Nexter מבית מאקו.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.