רילמי (Realme), מותג המשנה של אופו (Oppo) שהפך למעין חברת בת עצמאית שפועלת מהודו, השיקה את Realme U1 טלפון שמיועד לצעירים במיוחד, אבל מציע כמה חידושי חומרה ראשונים בהחלט: הוא הראשון עם המערכת על שבב Helio P70 של מדיה-טק (MediaTek) והוא גם הראשון להשתמש בחיישן המצלמה החדש של סוני (Sony) מדגם IMX576 ששולב דווקא במצלמת הסלפי של המכשיר.

למעשה לפי החברה/מותג, זה המכשיר הראשון בסדרה שממוקד בסלפי, ומכאן הבחירה במצלמה החדשה עם אבחנה כל כך גבוהה. לחיישן פיקסלים בגודל 0.9 מיקרו-מטר, והיא מציעה אבחנה של 25 מגה-פיקסל עם ועם ביצועים ממוטבים לתנאי תאורה גרועים. מאחור שולבו מצלמות בגודל של 13+2 מגה-פיקסל.

המכשיר מגיע עם מסך בגודל 6.3 אינץ' עם מגרעת זעירה בצורת טיפת מים ולפי המספרים, שהחברה סיפקה, הוא מציע רזולוציית +FHD עם יחס מסך/גוף של 90.8%. העיצוב הכולל הוא בסגנון 2.5D, וחיישן טביעות האצבע נמצא מאחור.

המכשיר מגיע בתצורות של 3/32 ו-4/63 גיגה-בייט וניתן להרחיב את זיכרון האחסון עם כרטיס microSD במקום אחד משני כרטיסי הסים. הסוללה Realme U1 היא בגודל 3,500 מילי-אמפר/שעה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 8.1 שמעליה הממשק הקנייני של אופו, Color OS 5.2. המחירים כ-170 וכ-215 דולרים בהתאם לכמות הזיכרון, והמכירה בפועל תתחיל ב-5 בדצמבר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.