יצרנית מוצרי הגיימינג רייזר (Razer) הספיקה לטעום מעולם המובייל עם ה-Razer Phone שהושק אשתקד. כעת החברה מנסה להגשים חלום נוסף עם Project Linda – עמדת עגינה בדמות מחשב נייד שתהפוך את הטלפון למחשב שולחני לכל דבר, אבל בדרך אחרת מכל מה שהכרנו עד היום.

רייזר הציגה את הקונספט של Project Linda, עליו היא עובדת מזה מספר חודשים, בדוכן שלה ב-ב-CES 2018. המטרה היא לעבור בין שימוש בטלפון למחשב בצורה טבעית ונוחה. כל מה שיהיה צריך לעשות הוא להניח את הטלפון במקום המיועד לו בעמדת העגינה הכוללת מסך ומקלדת כדי לקבל ממשק ממשק מלא של מחשב נייד המבוסס על אנדרואיד. יש גם כניסות USB אם רוצים לחבר עכבר או התקני אחסון חיצוניים וכמיטב המסורת של החברה – אפילו המקלדת מחליפה צבעים.

עמדת העגינה כוללת גם סוללה מובנית המטעינה את הטלפון בזמן שהוא מחובר וכן היא מרחיבה את האחסון בטלפון בעוד כמה עשרות ג'יגה-בייט נוספים. עם זאת הרמקולים וחיישן טביעות האצבע נמצאים בטלפון ולא משולבים בעמדה.

ממשק המשתמש, למרות שהוא מבוסס אנדרואיד, הותאם באופן מלא לעבודה עם מקלדת ועכבר. זה בעיקר אומר כי ניתן לפתוח מספר חלונות במקביל או לשחק לדוגמה עם המקלדת, תכונה שחובנת בתוכה פוטנציאל רב לקהל הגיימרים חובבי הכפתורים הפיזיים. במקביל אפשר פשוט להשתמש במסך המגע של הטלפון כדי לבצע מטלות שונות, במקום משטח שליטה במחשב נייד רגיל.

קרא עוד:  הפתעה: יש פריצה ל-iOS 12.4, ולא צריך מחשב

כאמור, זו לא הפעם הראשונה בה מנסים בתעשייה למצוא בפתרון שמאפשר להפוך טלפון חכם למחשב, נייד או שולחני, ומספיק להזכיר את Motorola Atrix ואת Samsung DeX. עד היום הקונספט הזה לא ממש הצליח, ולכן השאלה המתבקשת היא האם הפעם המשתמשים יאמצו את Linda לחיקם?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.