נייד המשחקים Blade 15 של רייזר (Razer) נחשב לאחד ממחשבי המשחקים החזקים ביותר שיש בשוק. הגרסה החדשה שלו, Advanced, מבשרת על תוספת חדשה ראשונה מסוגה במגזר השוק המסוים הזה: מקלדת אופטית – הפעם הראשונה בה מקלדת מעין זו משולבת במחשב נייד.

המתגים החדשים משתמשים באור במקום בממברנה פיזית כדי לזהות את הפעילות של המקשים. מתחת לכל מקש יש קרן אור בתדר אינפרה-אדום שמזהה לחיצה על המקש, והשימוש בקרני אור מאפשר דיוק וזיהוי מהירים יותר לעומת מקלדות מסורתיות. לפי החברה הוויתור על הקפיץ הפיזי גם מאפשר תנועה רבה יותר של המקש, עד 50%, כך שהשחקנים יכולים לספק יותר פעולות ויותר פקודות למשחק בפחות זמן.

עם זאת המקלדת לא מורידה מהתחושה שרגילים המשתמשים לקבל בעת שימוש במקלדות מכניות, כך לפחות לטענת רייזר, כשהמטרה היא שהשחקנים ירגישו שהם אכן מבצעים את הלחיצה.

המקלדת מצוידת בנוסף במנגנון שהחברה מכנה N-Key Rollover שמטרתו למנוע זיהוי חוזר ולא רצוי של לחיצה על מקש – תהליך המכונה Anti Ghosting. השימוש באור מבטיח זמן חזרה אפסי של המקש כדי להבטיח שרק לחיצה אחת על המקש נרשמת ללא כל השתהות.

מעבר לכך כל אחד ואחד מהמקשים תומך באופן עצמאי בתאורה אחורית המבוססת על טכנולוגיית ה-Chroma RGB כך שניתן להגדיר אחד מתוך 16.8 מיליון צבעים לכל מקש בנפרד באמצעות Razer Chroma Workshop.

קרא עוד:  טטריס שוב חוזר, והפעם בגרסה קלאסית

המחשב עצמו מגיע עם מעבד Core i7-8750H או Core i9-9750H, שניהם מעבדי 6/12 ליבות אחד מהדור השמיני ואחר מהדור התשיעי של מעבדי ה-Core של אינטל (Intel), עם מסך 15.6 אינץ' ברזולוציות של FHD או 4K, עם זיכרון RAM מסוג DDR4-2667 בנפח של 16 גיגה-בייט שניתן להרחבה עד 64 גיגה-בייט, 256 או 512 גיגה-בייט של אחסון SSD, וכרטיסי תצוגה מסוג GeForce RTX מ-2060 ועד 2080. המחיר ההתחלתי 2,649 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.