אומנם משקפי האוקולוס ריפט (Oculus Rift) טרם הגיעו לידי הלקוחות אך ברייזר (Razer) לא מעוניינים להפקיר את שוק משקפי המציאות-המדומה בידי חברה אחת ומכריזים ב-CES על משקפי מציאות-מדומה בקוד פתוח למפתחים.

ברייזר מעוניינים לעשות לתחום המציאות המדומה מה שגוגל עשתה עם אנדרואיד בשוק הטלפונים החכמים ובחברה הכריזו על ה-Open Source Virtual Reality (או OSVR, בקיצור). המשקפיים שיגיעו ללקוחות ביוני השנה יאפשרו למפתחים ומשתמשים נלהבים להיכנס לתחום המציאות המדומה בלי לשלם סכומי כסף גבוהים, כך, חברת האביזרים למחשב-האישי מתכוונת למכור את ה-OSVR במחיר של 199 דולר, מחיר נמוך בהשוואה למשקפי ה-Rift DK2 של אוקולוס שמוצעים במחיר של 350 דולר.

על-מנת להפוך את משקפי ה-OSVR לאביזר שיכול להתחרות באוקולוס חברו ברייזר עם יונטי (Unity), מפתחת מנוע משחק למגוון פלטפורמות נייחות וניידות ואף עם יצרניות של חיישני תנועה כמו Sixsense או Leap Motion, משקפי ה-OSVR אפילו יעבדו עם ערכת הפיתוח האחרונה של אוקולוס.

בצד הטכני משקפי ה-OSVR מציגות וידאו על-מסך בגודל 5.5-אינצ' באבחנה של 1080p וקצב-רענון של 60 פריימים-לשנייה והמשקפיים אף כוללים מספר של יציאות USB על-מנת לחבר אליהם אביזרים נוספים ומאפשרים שדרוג קל ונוח של הרכיבים הפנימיים. החברה מדגישה כי ניתן לשדרג לדוגמא את המסך שבשימוש המשקפיים בקלות, על-ידי הסרה של ארבעה ברגים בלבד. על-מנת להיכנס לרשימת ההמתנה ל-OSVR ולקבלת פרטים נוספים ניתן לגשת לאתר החברה. אנחנו ממתינים לראות מה צופן לנו העתיד בתחום.