חברת RayV Technologies הישראלית חושפת לראשונה את RayV Cloud TV – טכנולוגיה חדשנית  המיועדת לחולל מהפיכה בדרך שבה צופים ב- Live TV ובתכני VOD  במחשב, במובייל, בטאבלטים ובטלויזיות חכמות. RayV CloudTV, היא פלטפורמת תוכנה מתקדמת שמאפשרת למשתמש לצפות בסרט (VOD) או בשידור חי בסטרימינג בכל פלטפורמה ובכל מכשיר שברשותו במהירות ובאיכות חסרי תקדים (Over the Top- OTT) ללא זמני טעינה (Buffering) וללא ניתוקים. בזכות טכנולוגיות סטרימינג ייחודיות המוגנות בפטנטים, שידור P2P (כמו באתרי שיתוף קבצים) וגמישות פעולה גבוהה יכולה אפליקציית RayV CloudTV החדשה של RayV להציג סרטי HD, שידורים חיים וערוצי וידאו מכל סוג במהירות גבוהה לאין שיעור מסטרימינג סטנדרטי.

RayV Technologies משווקת את הטכנולוגיה שלה ברחבי העולם לספקיות שירותי תקשורת (חברות טלפוניה, סלולר, כבלים, לווין , וכו') ערוצי טלויזיה, יצרניות תוכן וגופים מושכי עניין. RayV Cloud TV הוא פתרון מקצה לקצה המאפשר מינימום השקעה בתשתית.RayV CloudTV  מאפשרת למשתמש להתחבר ישירות אל כל ספק תוכן ולצפות בסרטים ושידורים חיים בסמארטפון, בטאבלט, בטלוויזיה החכמה או במחשב. חברת RayV נמצאת במגעים מתקדמים עם ספקי תוכן מהגדולים בעולם ובארץ כדי להביא סרטים, סדרות, שידורים ישירים ועוד לכל משתמש בעולם או בישראל. נכון להיום  משדרת החברה ללמעלה מ- 200 ערוצים בכל העולם עבור למעלה מ- 7 מיליון צופים ועם למעלה מ-10 מיליארד דקות צפיה עד כה.

חברת RayV עצמה מפתחת גם את הנגן שמציג את התוכן, את כלי השליטה והבקרה והבילינג וגם את שרתי ההפצה האזורית כדי לחסוך בהוצאות עבור בעל התוכן ולאפשר ניטור צמוד של כל אזור בו נצרכים תכני וידאו שמוזרמים דרך החברה.

מה מחדשת RayV CloudTV לעולם תוכן הווידאו באינטרנט? הכל:

Streaming ללא Buffering. הודות לטכנולוגיית קידוד ותפיסת הפעלה ייחודית מועברים כל תכני הווידאו ללא צורך בטעינה או הורדת קבצים. פשוט בוחרים וידאו ורואים אותו בסטרימינג במקום – גם אם מהירות החיבור שלכם נמוכה יחסית.

קרא עוד:  התשובה של מיקרוסופט לאנימוג׳י היא Puppets

וידאו לכל פלטפורמה. השירות פועל דרך גרסאות ייעודיות של RayV CloudTV ל-iOS, אנדרואיד, OSx ו-Windows וניתן לקבל אותו גם דרך ממירים תומכים, טלוויזיות חכמות ובעתיד הקרוב – גם בקונסולות משחק.

זמן טעינה קצר מאוד בין ערוצים. מעבר בין ערוצי תוכן שונים הוא מיידי כמו מעבר בין לשוניות דפדפן. בתוך שבריר שניה תוכלו לעבור בין סרט HD אחד לסרט HD אחר – ללא קפיצות וניתוקים.

שיתוף קבצים – לא מה שחשבת. RayV CloudTV מפעילה את המשתמשים בתור עמיתים שמאיצים, מעבירים ומגבירים את הזרמת הווידאו עבורם ועבור חבריהם. זאת, בלי לגרוע יותר מרסיס זעום מרוחב הפס שלהם ובצורה מאובטחת לחלוטין.

צפייה חברתית אמיתית. רוצים להזמין חברים לראות סרט? לקרוא להם למסך לראות קטע מטורף שהרגע שודר במהדורת חדשות? ללמוד עוד על התוכנית בה אתם צופים? RayV CloudTV מסונכרנת לפייסבוק ולמסד נתוני סרטים וסדרות.

איך זה עובד?
טכנולוגיית Ray V נשענת על מספר גורמים: מקורות וידאו, שרתי הפצה מקומיים (POP) ורשת שיתוף עמית לעמית (P2P), בדומה לאתרי שיתוף קבצים.

המקור יכול להיות חברת כבלים או לוויין, חברת תוכן שמפעילה ערוץ מסוים או כל גורם אחר. מערכות RayV יודעות לקבל את האות של המקור – אם ממסד נתונים ואם Feed חי ולקודד אותו כך שלא יתבצע שום בו ניחות– ואיכותו תישמר במלואה (כולל Full HD). משם מועבר האות לשרתי ההפצה, שמזרימים את הווידאו למשתמשים. כל משתמש מקבל את התוכן במלואו (למשל, 800 קילובייט לשנייה) ומעביר הלאה חלק קטן (למשל, 10 קילובייט) ליתר המשתמשים. התוצאה: כל מי שמחובר מקבל את הווידאו במלואו וכך אין שום זמן טעינה (Buffering). היתרונות של שיטה זו ברורים: משתמשים כבר לא צריכים להוריד קבצים (מה שמסכן את אבטחת המחשב, תופס מקום בכונן הקשיח ויכול לקחת גם זמן רב – בו רוחב הפס "פקוק").

קרא עוד:  כלים חדשים למלחמה בבריונות רשת ב-Instagram

שיטת עבודה זו פותרת את בעיית מהירות ההעלאה המוגבלת של רשתות DSL על ידי שימוש במשתמשים לא פעילים (כאלה שלא צופים באותו וידאו ברגע נתון) בתור "מגברים" – אלו נותנים חלק קטן מרוחב הפס שלהם מבלי לקבל את הווידאו. כך מגיע feed וידאו לכל פלטפורמה.

הכירו את המולטיקאסטינג, עתיד הווידאו ברשת
הרעיון מאחורי טכנולוגיית RayV הוא לאפשר הפצת תוכן מהיר מבלי להיות תלוי בחומרה זו או אחרת – MultiCasting ברמת האפליקציה. שירות זה מאפשר ל-RayV להעביר וידאו בצורה פשוטה וישירה. בעוד חברות כמו אפל וגוגל מתאמצות לבנות פלטפורמת תוכן וידאו תחת אילוציהן השונים, מציעה RayV פלטפורמה גמישה, פשוטה ואדפטיבית שמסוגלת להעביר תכנים לכל מכשיר.

חברות כבלים באירופה, דרום מזרח אסיה וארצות הברית כבר משתמשות בשירותי RayV להצעת תכני וידאו ללקוחותיהן ובקרוב צפויים להצטרף עוד לקוחות גדולים רבים אחרים. בנוסף, בגלל ששיטת השידור זולה בהרבה מהטכניקות הקיימות, מוצעים תכני הפרימיום במחיר זול בהרבה מהן.

לדברי  שלומי כהן, מנכ"ל RayV: "חברת  RayV משנה כבר כיום את חווית המשתמש למיליוני צופים ברחבי העולם הצופים בתכני טלויזיה חיה ווידאו באמצעות הפלטפורמות שבהן אנו צופים: מחשב, מובייל, טאבלטים וטלויזיה חכמה. זירת הטלוויזיה מושכת כיום את ענקיות הטכנולוגיה דוגמת אפל וגוגל ו- RayV מביאה טכנולוגיה ייחודית ופורצת דרך, המוגנת ביותר מעשרה פטנטים רשומים, לשידור Live TV ו- VOD  ב- Streaming עם ביצועים מקסימליים ללא הפרעות".

כהן הוסיף: "RayV מנהלת בימים אלו מספר רב של פרוייקטים מובילים בתחום העברת הווידאו לחברות מדיה וטלקום ברחבי העולם. אחד הפרוייקטים המשמעותיים שהחברה ביצעה בשנים האחרונות היה להעביר במשך 2 עונות רצופות את כל משחקי ה NBA בשידור חי אל מחוץ לארה"ב".

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.