לוח המייקרים Raspberry Pi, ששוחרר לראשונה לפני כארבע שנים, הוא אמנם מחשב זעיר בסיסי בפני עצמו אבל כדי להפוך אותו לכדי מוצר מתפקד, המשתמש עדיין זקוק לכמה וכמה אביזרים נוספים שנמכרו בנפרד. Pi Foundation מציעה כעת למכירה ערכת מתחילים שכוללת לא רק את הלוח אלא גם שלל רכיבים אחרים שבאמצעותם כבר ניתן לבנות לבד מחשב אמיתי ומתפקד.

הערכה, שנקראת Raspberry Pi Starter Kit, תכלול בנוסף ללוח Raspberry Pi 3 Model B גם כרטיס זיכרון  SD עם 8 ג'יגה-בייט, כיסוי מתאים, ספק כוח 2.5A בינלאומי, כבל HDMI באורך מטר, מקלדת ועכבר אופטיים ועותק של הספר Adventures שמפרט מה בדיוק אפשר לעשות עם כל זה. המחיר – 130 דולר או 99 פאונד בריטיים.

Raspberry Pi starter kit

זו לא הערכה הראשונה שמוצעת לרוכשי הלוח, שכן חברות אחרות כמו Kano כבר הרכיבו חבילות דומות בעבר שכללו גם תוכנת קידוד מצורפת, אבל זו הערכה הרשמית הראשונה שמגיעה מיצרנית הלוח. הערכה זמינה לרכישה כרגע רק בגבולות בריטניה, ובשבועות הקרובים תגיע גם לשווקים אחרים. כמובן שאנשי חומרה אמיתיים ימצאו אותה קלה ופשוטה מדי להרכבה, אבל היעד האמיתי הוא למעשה ילדים ומשתמשים ראשוניים שיוכלו להתנסות לבד בהרכבת מחשב אישי.

החברה עצמה הגיע לאחרונה לציון דרך משמעותי – 10 מיליון לוחות כבר נמכרו ברחבי העולם, ואין סימן ממשי להאטה. מייסד הפרויקט טען לאחרונה בפוסט בבלוג כי לא ציפה למכור יותר מעשרת אלפים לוחות בתחילה, לא חשב שמבוגרים ישתמשו בלוח ולא ציפה לשימוש מסחרי ושיווק בינלאומי.

קרא עוד:  לוג׳יטק הכריזה על עכבר MX Master 3 עם גלגלת חדשנית