ראספברי פאי (Raspberry Pi), "לוח המייקרים" שנבראה לצרכים אקדמיים אך הפך ללהיט וכמעט לברירת מחדל בקהילת המייקרים, זוכה כעת למהדורה החדשה. בתפריט: שיפור משמעותי בביצועים וביכולות, תוך שמירה על מחיר זהה לחלוטין לזה של הדגם הקודם.

המעבד הראשי (CPU) בראספברי פאי 4 מורכב מארבע ליבות Cortex-A72 הפועלות בתדר מקסימלי של 1.5 גיגה-הרץ, במקום ליבות Cortex-A53 במהירות 1.4 גיגה-הרץ בדגם הקודם – שדרוג שאמור להביא לזינוק של 300 אחוזים בביצועים. הזיכרון שודרג מסוג LPDDR2 ל-LPDDR4, והמעבד הגראפי מסוגל כעת לטפל בוידאו באיכות 4K ובקצב של 60 תמונות לשנייה. הלוח מסוגל גם להתחבר לשני מסכים במקביל דרך שני חיבורי micro HDMI.

עוד בגזרת החיבורים, Raspberry Pi 4 שני חיבורי USB 3.0 המצטרפים לשני חיבורי ה-USB 2.0 הקיימים, וגם חיבור USB-C לצורך אספקת האנרגיה. גם חיבור ה-Bluetooth האלחוטי שודרג מגרסה 4.2 לגרסה 5.

רק המחיר, כאמור, לא השתנה: 35 דולרים לגרסה הבסיסית של Raspberry Pi 4, הכוללת 1 גיגה-בייט של זיכרון עבודה. המחיר עבור 2 גיגה-בייט יעמוד על 45 דולרים, ועבור 4 גיגה-בייט 55 דולרים. הוא זמין לרכישה כבר עתה מהאתר הרשמי, תוך הבטחה להמשיך בייצור עד שנת 2026 לפחות.