לוח המייקרים המפורסם רספברי פיי (Raspberry Pi) מגיע בדגם חדש ומהיר מתמיד: החברה הכריזה על השקתו של Raspberry Pi 3 המיישר קו לראשונה עם עולם הסמארטפונים וכולל בתוכו מעבד התומך ב-64 ביט.

הדגם החדש, Pi 3 Model B, נותן כנראה את התמורה הטובה ביותר ל-35 הדולרים שהוא עולה. החל משבב מרובע ליבות Cortex-A53 בתדר מקסימלי של 1.2GHz, זיכרון עבודה (RAM) של 1GB עם ערכת שבבים BCM2387 של Broadcom. כל אלה מבטיחים שיפור בביצועים של בין 30 ל-50%.

אבל השינוי הגדול כאן בהשוואה לדגם Pi 2 הקודם, הוא העובדה כי מלבד יציאת רשת שהייתה קיימת, יש כעת תמיכה בתקשורת אלחוטית כמו WiFi ו-Bluetooth באופן מובה, דבר שמונע מהמייקרים את הצורך לרכוש דונגל בנפרד, להגדיל את העלות וגודל המודול. ה-WiFi תומך בתקן 802.11b/g/n ואילו ה-Bluetooth בגרסה 4.0 עם תמיכה בהספק נמוך (BLE), כאשר אלו נועדו בעיקר להניע פרויקטים של “האינטרנט של הדברים” (IoT).

היציאות נותרו כמעט זהות – ישנן 4 חיבור USB אשר תומכות כעת בהספק גבוה, יציאת HDMI, רשת, אודיו, microSD לאחסון וחיבור כללי 40 פין.

המכירה החלה כבר היום כאשר ישנם רק מספר מאות של לוחות הזמינים למכירה בשלב זה. כך שאם אתם מעוניינים באחד – כדאי להזדרז.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.