אתר שיתוף הקבצים RapidShare שעומד במרכז התשומת הלב לאחר נפילתו של Megaupload הוכרז כשירות חוקי, כך קבע בית המשפט בגרמניה לאחר שתביעה של קבוצת המוזיקה לזכויות יוצרים באירופה – GEMA נדחת על הסף.

בית המשפט אמר כי מודל העסקי של האתר, המבוסס מהכנסות על מהירות הורדה גבוהה הוא מודל חוקי וכי אין בסיס לטענות של GEMA הגורסים כי בעלי האתר מעודדים פעילות בלתי חוקית. בית המשפט הוסיף של-RapidShare אין כל מחויבות לבצע מעקב אחר העלאות הגולשים, אולם יש עליהם לסרוק את הרשת אשר מקשרת ומפנה לתכנים בלתי חוקיים באתר ולהסיר במידת הצורך את הקבצים.

בעלי שירות האחסון טענו כי זה מספר שנים קיימת מערכת לסינון תכנים לא חוקיים, וכי הם מזהים הורדות של תכנים פיראטיים באופן אוטומטי וחוסמים אותם במיידי.

מאז חוק ה-SOPA שנבלם לעת עתה, אתרי שיתוף רבים נסגרו.  Megaupload כבר ירד ובעליו נעצר, Filesonic מצמצם פעילות, ועוד רבים ירדו למחתרת. לא נראה כי הנושא יירד מהכותרות בזמן הקרוב, לפחות עד אשר הגולשים יקבלו את את מבוקשם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.