בשלהי תערוכת IFA 2016 הציגה רייזר (Razer) כמה וכמה עזרים לתחום המחשוב, כולל אפילו מקלדת ל-iPad, אבל ללא ספק הדבר המעניין ביותר שהיא הציגה זה מחשב משחקים שולחני בשם R1 Razer Edition. מחשב? יותר נכון מפלצת, ומדובר בשיתוף פעולה עם יצרנית פעילה אחרת בתחום המחשוב הגבוה מאוד, מיינגיר (Maingear) שידועה כאחת החברות שמקפידות במידה רבה על איכות העבודה, כולל החיווט הפנימי, איכות החומרים ועם אפשרויות רבות להתאמה של מערכות הקירור המתקדמות והשקטות שלה.

במחיר ההתחלתי של המערכת, שעומד על 999 דולר, מקבלים מעבד Core i5 במהירות 3.2 ג'יגה-הרץ, 8 ג'יגה-בייט של זיכרון RAM, כרטיס תצוגה GeForce GTX 1060 וכונן קשיח בנפח 1 טרה-בייט.

אז איפה המפלצת? היא מסתתרת באפשרויות ההרחבה והשינויים שניתן להכניס במחשב אותו מרכיבים באופן אישי עבור כל לקוח ולקוח, כשניתן להגיע באחת התצורות 'המוכנות' עד 4,099 דולר, יותר מפי 4 לעומת המחשב הבסיסי מבחינת עלות.

למעשה אפשר להגיע עד למעבד Core i7 6950X שהוא, כזכור, המעבד הראשון של אינטל (Intel) שמציע עשר ליבות במהירות של 3.0 ג'יגה-הרץ ו-3.5 ג'יגה-הרץ בטורבו. אפשר לשלב שני כרטיסי תצוגה GeForce Titan או במקום היצירות של NVIDIA להתקין את המבחר של המתחרה AMD עם עד שני כרטיסי Readeon R9 Fury, ואפשר אפילו להגיע עד 128 ג'יגה-בייט זיכרון RAM מסוג DDR4 במהירות של 2,666 מגה-הרץ.

יש גם אפשרויות רבות לבחירת האחסון של המחשב, וספקי כוח וכן בחירה בקירור מים או אוויר, ואיזו רמה של קירור מים. ואת כל הפירוט המלא ניתן למצוא כאן.

קרא עוד:  טטריס שוב חוזר, והפעם בגרסה קלאסית

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.