הדיווחים הקודמים על ה-QX10 ו-QX100 מסדרת ה'סמארט-שוט' (SmartShoot) של סוני, מקבלות מידע חדש ומתברר כי ניתן להשתמש בהם גם ללא מכשיר סמארטפון צמוד. כזכור, צמד האביזרים הללו הם בעצם עדשות צילום המולבשות על מכשיר הטלפון החכם, מדובר על מצלמה עצמאית אשר מתקשרת עם המכשיר באופן אלחוטי בטכנולוגיית Wi-Fi.

ה-QX10 וה-QX100 הם שני מצלמות בהבחנה של 18 מגה-פיקסל ו-20.2 מגה פיקסל, בהתאמה, הבחנה גבוהה משמעותית מזו המצויה במכשירים הניידים כיום. המצלמה מתלבשת על גב מכשיר הטלפון באמצעות מתאם וניתן לשלוט ולזווג את המצלמה עם המכשיר באמצעות יישום ה'Play Memories' של סוני. המצלמה מצוידת בעדשות Carl Zeiss וכוללות בנוסף לזום-אופטי אמיתי גם מייצב תמונה אופטי (Optical Image Stabilization).

המצלמה מדגם ה-QX100 היקרה יותר על-פי השמועות, תוצע למכירה במחיר של 450 דולר, כ-1600 שקל, והיא כאמור בעלתהבחנה של 20.2 מגה-פיקסל ויחס מיקוד (Focal Ratio) של f/3.3-5.9. המצלמה בדגם הזול יותר תוצע למכירה במחיר של 250 דולר, כ-900 שקל, היא בעלת הבחנה של 18 מגה-פיקסל ומרחק מיקוד של f/1.8-4.9.

עוד לבא ידוע האם שני המצלמות שהודלפו הינם עצמאיות, אך האפשרות להשתמש בהם גם כמצלמה נפרדת (ללא מסך) יכולה לעניין רבים. ההכרזה הרשמית צפויה להגיע ב-4 לספטמבר באירוע ההכרזה על ה-Xperia Z1 שעתיד להתקיים בברלין, אז כנראה נקבל את הפרטים הסופיים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.