במהלך השנה האחרונה רמזה קוולאקום (Qualcomm) על כוונתה לפצל בין המערכות על שבב שהיא מציעה לשוק הטלפונים לבין אלו שהיא תציג לשוק מחשבי ה-Windragon שלה ושל מיקרוסופט (Microsoft). וזה קרה. החברה הכריזה ביום האחרון של כנס Snapdragon Tech Summit על Snapdragon 8cx לשוק המחשבים, והוא כנראה החזק ביותר מכל המעבדים שהשיקה החברה עד היום לתחום, אם לא בכלל – ובוודאי טוב לעומת ה-Snapdragon 850 שהציע שיפור קל בלבד מ-Snapdragon 845.

המערכת, או כפי שהחברה מכנה אותו המעבד Kryo 495, מיוצרת כמובן כבר בליתוגרפיה של 7 ננו-מטר. היא מורכבת מארבע 'ליבות ביצועים' המבוססות על Cortex-A76 וארבע 'ליבות יעילות' שמבוססות על Cortex-A55. החברה לא פרסמה עדיין את המהירויות הסופיות, אבל אמרה שהן יעלו בשני ההיבטים על אלו של ה-Snapdragon 850 שהמהירות הגבוהה שלה הגיעה עד כדי 2.96 גיגה-הרץ.

ה-TDP של המערכת על שבב החדשה אמור להיות 7 וואט בלבד, ועם זאת בקוואלקום טוענים שהוא יספק תחרות מבחינת ביצועים למעבדי ה-Core בדור השמיני של אינטל (Intel) ששייכים למשפחת ה-U עם מעטפת צריכה של 15 וואט.

Snapdragon 8cx דומה בהיבטים שונים ל-Snapdragon 855 החדש. זה אומר שהיא תכלול את השבב הגרפי Adreno 680, את שבב עיבוד האותות Hexagon 690 וכמובן את המודם החדש Snapdragon X24 עם תמיכה ב-LTE ב-Cat 20 עם מהירות העברת נתונים מרבית של 2 גיגה-ביט. אבל יש הבדל אחד משמעותי, על פניו: השבב הגרפי החדש יואץ למהירות שתהיה גבוהה פי 2 מהמהירות של אותו שבב ב-Snapdragon 855 וזאת בזכות שימוש ברוחב פס רחב יותר של הזיכרון.

קרא עוד:  אינטל הכריזה על מעבדי ה-Cascade Lake-X שלה - הדור העשירי באופן שולחני עם עד 18 ליבות

מחשבים המבוססים על Snapdragon 8cx אמורים להגיע ברבעון השלישי של 2019.