נוקיה משחררת אט אט עדכונים שונים למערכת ההפעלה סימביאן 3. לאחרונה ראינו את ממשק הבועות לביצוע פעולות מהירות בזמן שהמכשיר נעול, וכעת היא מציגה שדרוג לוויג’ט הקיים לביצוע חיפוש מהיר.

העדכון הקטן, מוסיף הצעות חיפוש בזמן הקשה על האותיות במקלדת כך יאפשר בחירה מהירה מתוכן המכשיר או מהרשת. בנוסף הכלי יאחסן ויציג את היסטורית החיפוש למקרה שתרצו לחזור אחורה. להורדה יש להיכנס לעדכוני המכשיר ומשם לבצע את ההורדה. צפו בסרטון בהמשך.

הגרסה הבאה בדרך?
למרות השיתוף עם מיקרוסופט, ידוע כי נוקיה ממשיכה לעבוד על שדרוג מערכת הסימביאן, וכך קיבלנו הוכחות ראשונות מאתר MyNokiaBlog שחשף תמונות של מכשיר ה-N8 עם ממשק בית חדש בכנס שערכה נוקיה בסין.

כפי שניתן להתרשם מהתמונות, נוקיה מתכננת שינוי מסיבי לממשק שמזכיר במעט את ממשק מערכת האנדרואיד. כפתורי המגע שבתחתית המסך הם עבור התפריט והשיחה ובקצה העליון של המסך ניתן לראות את המידע על הסוללה, הרשת, השעון ועוד פרטים נוספים. גם ווידג’טים חדשים מתוכננים להגיע לממשק יחד עם התקנת אפליקציות וביצוע עדכונים בצורה קלה ופשוטה יותר, וכן מתכננים בנוקיה להשיק בהמשך השנה מכשירים נוספים מבוססי סימביאן עם חומרה חדישה, כך נאמר בכנס.

מה שלא נאמר זה מתי נוקיה תשחרר את העדכון כשעל פי הערכות זה יקרה בהמשך השנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.