משחק המירוצים Forza Motorsport 6 לקונסולת ה-Xbox One זכה השבוע לעדכון מפתיע, שהוסיף לו תמיכה מלאה בשפות העברית והערבית. כל בעלי המשחק יכולים כבר עכשיו לשנות את שפת הממשק שלו וליהנות לא רק מטקסטים בעברית אלא גם ליישור הממשק כך שהכל יהיה מימין לשמאל ואפילו דיבוב מלא של קריינות המשחק לשפת הקודש.

מדובר בצעד חסר תקדים בעולם המשחקים המודרני. אמנם בשנות ה-90 הייתה מגמה של תרגום משחקים מסויימים בעברית (בעיקר משחקי הרפתקאות כמו "האורגים", "סיימון המכשף" ועוד), בשנים האחרונות כבר לא נעשים תרגומים כאלה, וגם אם נעשים מדובר בתרגומים חלקיים בלבד. כאן מדובר בתרגום מלא ומושקע באחד ממשחקי הדגל של מיקרוסופט (Microsoft) לשנת 2016. ממש לא עניין של מה בכך.

כדי לבדוק את העברית, יצאנו לסיבוב קצר ב-Forza המעוברת. ככה זה נראה:

למרות שמדובר בצעד משמח מאוד לגיימרים הישראליים, אנשי מיקרוסופט לא מוכנים להתחייב האם מדובר על הסנונית המבשרת על בוא האביב, או שמא זה רק בלון ניסוי שיכול להיות אירוע חד פעמי. כך או כך – ההחלטה לתרגם את המשחק ובכך לתת ערך מוסף ללקוחות ישראליים מבורכת, ויש לקוות שמשחקים נוספים יזכו בעתיד לאותו טיפול מסור.

כך תפעילו את הממשק העברי

אם יש לכם Xbox One ועותק מקורי של המשחק, תוכלו למצוא את האפשרות לעדכן את שפת הממשק בלשונית ההגדרות במסך הראשי (שם יש לבחור ב-Language ואז לבחור ב"עברית" מתוך הרשימה). המשחק יאתחל את עצמו ויתחיל לרוץ בעברית מלאה.

קרא עוד:  כך נראית אפשרות שחזור מהענן של Windows 10

אם אתם לא מוצאים את אפשרות ה-Language בתפריט ההגדרות, המשמעות היא שהמשחק שלכם אינו מעודכן לגירסה האחרונה שלו. עדכוני משחקים ב-Xbox One נעשים בצורה אוטומטית, בדרך כלל בשעות הלילה. כדי לוודא שהמשחק יעודכן ב"סיבוב" הבא, בידקו שהקונסולה שלכם מחוברת לאינטרנט וכבו אותה באמצעות השלט (מה שיכניס אותה ל"מצב מנוחה" ולא לכיבוי מלא). סביר להניח שלמחרת בבוקר העדכון כבר ירד ותוכלו להחליף את השפה.