קוואלקום (Qualcomm) הפתיעה כשהכריזה על Snapdragon 215, מערכת על שבב חדשה לשוק הכניסה שהיא הראשונה במשפחת Snapdragon 2xx מאז 2015. המערכת על שבב החדשה מציעה 4 ליבות עיבוד בלבד, כמו קודמותיה, במהירות מרבית של 1.3 גיגה-הרץ, אבל היא הראשונה להשתמש בליבות 64 ביט במשפחה, גם אם מדובר ב-Cortex-A53 בלבד – ליבות שמספיקות לה כדי להציע שיפור של 50% על קודמותיה.

המערכת מציעה תמיכה בשני מעבדי תמונות כי שאפשר יהיה לשלב שתי מצלמות, עם חיישני 8 מגה-פיקסל לכל היותר, שיכולות לצלם וידאו באבחנה של 1080p. במקרה של שימוש במצלמה יחידה ניתן לשלב מצלמת 13 מגה-פיקסל. כן ניתן למצוא תמיכה בתצוגה מרבית של +HD, תמיכה בדור סלולארי רביעי לכל היותר, WiFi בתקן 802.11ac וכן תמיכה ב-NFC.

Snapdragon 215 אמורה להתחרות על השוק הנמוך מול מעבדים של מדיה-טק (MediaTek), ולפי החברה הם יגיעו למכשירים שיהיו זמינים עוד במהלך השנה הנוכחית.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.