קווואלקום (Qualcomm) הכריזה באופן רשמי על הדור השלישי של מודם ה-5G שלה. המודם החדש, Snapdragon X60 שמו, הוא הראשון שהחברה תייצר בליתוגרפיה של 5 ננו-מטר, והוא יציע כצפוי מהירויות העברת קבצים גבוהות יותר: 7.5 גיגה-ביט/לשנייה עבור הורדת קבצים ו-3 גיגה-ביט/לשנייה עבור העלאת קבצים.

המודם החדש גם יתמוך בשתי גרסאות הרשת העיקריות של הדור החמישי: Sub-6 ו-mmWave וכן כמו Snapdragon X55 יתמוך ברשתות TDD ו-FDD מה שמבטיח שהוא יתאים לשימוש בכל נקודה על פני כדור הארץ בה יהיה חיבור לרשת החדשה. המודם גם יתמוך ברשתות LTE, כך שהמכשירים שישתמשו בו יהיו שמישים גם במקומות בהם אין עדיין רשת 5G מסחרית פעילה – ולמעשה הוא תומך אחורה עד רשתות דור 2.

המודם גם תומך בתקן החדש VoNR שמאפשר העברת קול באיכות גבוהה במיוחד על ידי שימוש ברשת נתונים מבוססת 5G, וגם מציע אנטנת mmWave חדשה וקטנה יותר שלפי החברה יאפשר ליצרניות הטלפונים לתכנן טלפונים בעיצוב דקיק יותר.

Snapdragon X60 אמור להופיע בטלפונים שיגיעו לשוק בתחילת 2021.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.