אפל (Apple) נאלצה להסיר אתiPhone 7 ו-iPhone 8 ממדפי החנויות שלה בגרמניה. הסיבה היא פסיקת בית המשפט במינכן הדן בתביעת הפרת זכויות שהוגשה על ידי יצרנית המעבדים קוואלקום (Qualcomm). לטענת קוואלקום, הפרה אפל פטנט הרשום  על שמה ונוגע למערכות ניהול האנרגיה בהן משתמשים מכשירי ה-iPhone הקודמים, ובית המשפט קבע כי אכן ישאמת בטענה זו.

אפל מתכוונת לערער על ההחלטה, אולם בינתיים נדרשה להפסיק את מכירת הדגמים בחנויות הרשת בבעלותה. חנויות אחרות המוכרות את המכשירים הללו, כמו גם רשתות הסלולר המקומיות, אינן מחויבות להפסיק את המכירות ואלו יוכלו להמשיך ולהציע את המכשירים ללקוחותיהן. כמו כן, ההחלטה אינה נוגעת כלל לדגמים חדשים יותר, כדוגמת iPhone XS ו-XR שמכירותיהם ממשיכות כרגיל.

פסיקת בית המשפט בגרמניה היא הפרק העדכני בסכסוך משפטי ארוך בין אפל ובין קוואלקום, שהחל דווקא ביוזמתה של אפל המאשימה את יצרנית השבבים בקביעת מחירים לא הוגנים למודמים. קוואלקום בחרה לענות לטענותיה של אפל בשורה של תביעות מצידה, והתביעה בגרמניה היא הראשונה המתקבלת באירופה. קדמה לה פסיקה בסין שבעקבותיה נאלצה אפל לעדכן את מערכת ההפעלה iOS, אולם במקרה זה מאחר ומדובר בפטנט הנוגע לחומרה, לא סביר שאפל תוכל להיענות לדרישת בית המשפט באמצעות עדכון תוכנה בלבד.