יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) חשפה, במסגרת תערוכת הסלולר בשנגחאי, פרויקט בשם Qualcomm Fingerprint Sensors שמאפשר להטמיע חיישני טביעת אצבע מתחת למשטחים מוצקים בכלל, ומתחת לזכוכית בפרט. לפי החברה מדובר בפרויקט שנמצא בפיתוח כבר מזה מספר שנים.

הטכנולוגיה החדשה של קוואלקום מאפשרת לחיישן טביעת האצבע, באמצעות שליחת גלי קול, לזהות טביעה מבעד ל-1,200 מיקרו-מטר של מסך OLED ולחלופין מבעד ל-800 מיקרו-מטר של זכוכית ואף לחדור 525 מיקרו-מטר של אלומיניום. כך אמורה קוואלקום לאפשר ליצרניות להטמיע את חיישן טביעת האצבע במקומות מגוונים במכשיר זאת מבלי לבזבז בגופו – בין אם מדובר בחיישן מתחת למסך ואם מדובר בחיישן מתחת לגבו.

יכולת נוספת של Qualcomm Fingerprint Sensors היא עמידות למים ואבק בתקן IP68, כך שבפועל ניתן יהיה להשתמש בו גם מתחת לפני המים. עוד נאמר כי החיישן יתמוך בשבבים ישנים וחדשים גם יחד תוצרת החברה, החל מ-Snapdragon 200 ועד Snapdragon 800, וכך גם עבור גרסאות אנדרואיד ותיקות וחדשות.

ההשקה בפועל של הטכנולוגיה הזו אינה צפויה להיערך לפני שנת 2018. עם זאת, נראה כי היצרנית הסינית וויוו (Vivo) תהיה הראשונה שמשתמשת בטכנולוגיה זו, שכן לפני מספר ימים דלף סרטון והוא מציג מכשיר של החברה, Vivo X6 Play שמו, שכעת מדווח כי משתמש באותו החיישן.