חברת קוולאקום (Qualcomm) הציגה השבוע כמה מערכות SoC חדשות ומעניינות במיוחד, שיצטרפו למשפחת ה-Snapdragon הפופולרית של החברה. מדובר למעשה בשתי משפחות שיקבלו כל אחת שני "חברים חדשים" – ה-Snapdragon 600 וה-Snapdragon 400, כשההבדל ביניהן הוא בביצועים המיועדים לפלחי השוק השונים.

שבב ה-Snapdragon 618 משלב מעבד 64 ביט ARM Cortex-A72 בעל שתי ליבות, פלוס ארבע ליבות של Cortex-A53 בארכיטקטורת big.LITTLE של ARM, ואילו ה-Snapdragon 620 מגיעה עם ארבע ליבות של Cortex-A72 פלוס ארבע ליבות נוספות של Cortex-A53. שתי היחידות תומכות בזיכרון פנימי מסוג LPDDR3, ומגיעות עם מודם LTE X8 מתקדם ועם המאיץ הגרפי Adreno המשופר. בפועל זה אומר, למשל, שמשפחת Snapdragon 600 מסוגלת כעת להפעיל שתי מצלמות של 13 מגה פיקסל כל אחת, פלוס ווידאו באיכות 4k, זאת בצריכת מתח נמוכה ויכולת הוצאת אודיו מתקדמת. קוואלקום טוענת כי בכך היא "הגדירה מחדש את הסדרה עם רמות ביצועים גבוהות באופן משמעותי".

סדרת ה-Snapdragon 400 היא קצת יותר צנועה ומיועדת למכשירים זולים יותר, כאשר גם הם לפי קוואלקום יכולים ליהנות כעת שיפור משמעותי בביצועים. ה-Snapdragon 415 יציג מעבד Cortex-A53 מתומן ליבות של 64 ביט בארכיטקטורת ARMv8 ומאיץ גרפי Adreno 405, ואילו ה-Snapdragon 425 יכיל קישוריות LTE בתקן Cat7, ואמור לעבוד עם כל התדרים והרשתות בכל רחבי העולם.

כל השבים יתמכו בטכנולוגיית הטענה מהירה Quick-charge 2.0, ליטוגרפיית ייצור של 28nm ותמיכה במהירות הורדה מקסימלית של 300 מגה ביט בשנייה.

השבבים החדשים ישולבו במכשירים כבר בהמשך השנה הנוכחית, אז נזכה גם לראות מכשירים לשוק הביניים עם ביצועים משופרים עוד יותר מהיום (להשוואה בין כל השבבים).