יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) הכריזה היום על שדרוג חדש למעבד החזק שלה וחשפה את Snapdragon 805 עם יכולת עיבוד חזקה יותר ותמיכה בגרפיקה ב-Ultra HD.

השבב החדש מביא שיפור בביצועים עם מעבד מרובע ליבה המבוסס על ארכיטקטורת Krait 450 ופועל בתדר מקסימלי של 2.5GHz במקסימום לליבה, זאת במקום ה-Krait 400 ותדר מקסימלי של 2.3GHz בדגם Snapdragon 800. הזיכרון הפנימי יוכל לספק תמיכה ברוחב פס של 25.6GB לשנייה אולם בקוואלקום בחרו לא לעבור לארכיטקטורת 64 ביט ובדור זה נשארו עם ארכיטקטורת 32 ביט.

Snapdragon 805 יביא עימו, לראשונה מקוואלקום, תמיכה במסכי Ultra HD, כלומר ברזולוציות של 4K זאת בנוסף לתמיכה בצילום וידאו ב-4K שכבר זמין בדגם הקודם. את היכולות הללו מספק השבב הגרפי Adreno 420 המחליף את Adreno 330 וחזק בכ-40 אחוז יותר.

בצד התקשורת לעולם, החברה ציידה את השבב במודם חדש המכונה Gobi 8×35 הנחשב ליותר חסכוני בחשמל. הוא תומך ב-LTE ו-WiFi Dual band AC, סטרימינג וידאו ב-4K ותקשורת דור 3 HSPA+/HSUPA. ישנו גם שבב עיבוד ייעודי למצלמה שבשילוב מייצב תמונה מבוסס ג’יירו יכול לספק איכות טובה יותר לחיישני הצילום.

עוד מוקדם לומר מי המכשירים שיאמצו את השבב החדש, זה יכול להיות ה-Galaxy S5 וה-HTC One הבא (המוכר בשם M8) או ה-Galaxy Note 4, אולם אין עוד מידע רלוונטי. Snapdragon 805 מהווה שדרוג לדור המעבדים של היום ואם רכשתם מכשיר חדש ומודרני אל תרגישו כי שלכם כבר מיושן שכן הוא לא יושק לפני המחצית השנייה של 2014.