כמה זמן לוקח לכם להטעין את המכשיר הסלולרי? ואם מדובר בסוללות גדולות כמו ב-Galaxy Note? טכנולוגיית הסוללות כמעט אמנם ולא השתנתה מאז כניסת הסמארטפונים לחיינו, אבל יש מי שמנסה לשפר לפחות את זמני ההטענה.

Qualcomm הכריזה על טכנולוגיית Quick Charge 2.0, אשר תוטמע בשבבי ה-Snapdragon 800 ותאפשר להטעין את סוללת המכשיר עד 75 אחוז מהר יותר מהטכנולוגיה הנוכחית. לשם השוואה, ה-Quick Charge 1.0 הטעין “רק” ב-40 אחוז מהר יותר. Qualcomm אומרת כי הטכנולוגיה מסוגלת להטעין מכשיר שלקח לו 7 שעות הטענה – בתוך 3 שעות בלבד, אולם כמובן שנדרשים מטענים חזקים יותר המסוגלים לעמוד בקצב ולספק את תצרוכת החשמל הגבוהה יותר.

דבר אל המכשיר
הדבר הבא לפי יצרנית השבבים, הם הפקודות הקוליות. טכנולוגיית ה-Voice Activation תאפשר למכשיר הנמצא בהמתנה “להתעורר” באמצעות פקודה קולית פשוטה. מה שכיום דורש הפעלת אפליקציה, יבוצע בחומרה כחלק מיכולות המכשיר. כך נאמר (באנגלית) “Hey Snapdragon” והוא יתעורר, ובאותו האופן נוכל להעביר שירים, להדליק קישוריות ועוד.

שבב ה-Snapdragon 800 הוא השבב היקר יותר מבין השניים לעומת ה-Snapdragon 600 אשר הוטמע במכשירים כמו ה-HTC One ו-LG Optimus G Pro, ומתאפיין במעבד מרובע ליבות Krait 400 בתדר של 2.3Ghz לכל ליבה, תמיכה בוידאו UltraHD, תלת מימד, סאונד 7.1 ובחיישן מצלמה (תיאורטי) עד 55 מגה פיקסל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.