חברת השבבים האמריקאית קוואלקום (Qualcomm) סיפקה היום הצצה מעניינת במיוחד לרחפן (Drone) הראשון שלה אשר יתופעל על ידי השבב המפורסם של החברה העונה לשם Snapdragon Flight. הרחפן יוצג בתערוכת CES 2016 שתתקיים בלאס ווגאס בשבוע הבא.

לתפעול הרחפן הזעיר, קוואלקום השתמשה באותם השבבים שהיא מייצרת לטלפונים החכמים ושינתה את הייעוד שלהם על מנת שיותאמו במיוחד אל המוצר החדש. למעשה, הרחפן רץ על שבב Snapdragon 801 הקיים במגוון טלפונים. החברה מדגישה את המהות הפרויקט יוצא הדופן ואומרת כי מדובר בצעד חשוב שמטרתו להציג הוכחת יכולת לשימוש בשבביה בתחום זה, מה שיכול להוריד משמעותית עלויות של מוצרים דומים מסוג זה, עד לרמה של כמחצית מחיר, מבלי להתפשר על האיכות ועל יכולות המוצר.

אב הטיפוס של הרחפן המוצג בסרטון כולל מאפיינים ייחודיים כמו צילום וידאו באיכות 4K, פענוח תמונה בזמן אמת המסייע לרחפן להתחמק ממכשולים בצורה מתוחכמת ועוד. ברחפן קיימת מצלמה נוספת המסייעת ללכידת המשתנים באזור וכן הוא מצויד בתקשורת WiF ו-Bluetooth, מקלט GPS ואפילו טכנולוגיית ה-Quick Charge להטענה מהירה. כמו כן, ברחפן נמצאת מערכת טיס אוטומטי אשר תבטיח להחזיר אותו באמצעות חיישנים ותקשורת סלולרית LTE למקום ההתחלתי בבטחה ללא כל התערבות חיצונית.

שוק הרחפנים הזעירים נמצא בשנים האחרונות בעלייה מתמדת ומתפתחת במהירות. מחקר אשר נערך לאחרונה מציג את ההשערות כי השוק הבינלאומי צפוי לעלות בערכו מ-3.4 מיליארד דולר משנת 2014, עד ל-27.1 מיליארד דולר בשנת 2021. בזמן שהשוק מתמודד עם בעיות כמו עלויות גבוהות למוצרים המקצועיים, סגן המנהל הבכיר של Qualcomm, ראג׳ טאלורי (Raj Talluri) אמר: "אנו מאמינים שעם השבב הזה, נוכל לקצץ דרמטית את המחיר לרחפן עם מצלמת 4K מ-1200 דולר לכדי 300-400 דולר בלבד. כמו כן, בהשערותינו כי נוכל להאריך את זמן הסוללה משמעותית מ-20 דקות ל-45 עד 60 דקות של שימוש".

קרא עוד:  סקירה: UB+ Eupho E3 - רמקול מעוצב המשדרג כל פינה בבית, ולא רק מבחינה קולית

צפו בסרטון על Snapdragon Flight: