אמנם בישראל פריסת רשת הדור הרביעי עדיין בתחילתה, אך בעולם כבר מתכוננים לחדירה של רשת הדור החמישי (5G). במהלך אירוע ב-CES 2017 אמרה יצרנית השבבים קואלקום (Qualcomm) כי רשת הדור החמישי תשנה לחלוטין את חווית השימוש שלנו מקצה אל הקצה.

"רשת ה-5G תהווה סוג חדש של תקשורת עם תמיכה במגוון עצום של מכשירים ומהירות חסרת תקדים" אמר סטיב מולנקופף, מנכ"ל החברה והוסיף "רשת 5G תגרום למהפכה דומה להמצאת החשמל ומכוניות, אשר תשפיע רבות על כלכלת העולם ממנה יוכלו ליהנות קהילות רבות".

רשתות 5G יוכלו לספק יותר 5 ג'יגה-ביט לשנייה בהעברת נתונים בממוצע. מה זה אומר? הורדת סרט באורך מלא ברזולוציית Full HD תיקח פחות מכמה שניות בודדות. אבל מעבר למהירות הנתונים, תתמקד רשת הדור החמישי במוצרי IoT (האינטרנט של הדברים), אשר לדבריה "ערים שלמות יוכלו לדבר ביניהן על גבי הרשת הסלולרית".

קוואלקום כבר הכריזה על Snapdragon X50, מודם ראשון של החברה המיועד לשימוש המפעילות הסלולריות השונות אשר בוחנות הקמת רשתות דור 5, שלפי הערכות רשתות אלה יגיעו להפעלה לא לפני 2018. בינתיים Verizon האמריקאית ו-Korea Telecom החלו בהכנת התשתיות ומתכננות לבצע בדיקות כבר בתחילת 2017.