מערכת על-שבב (Soc) מדגם Snapdragon Wear 2100 של יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) הוצגה מוקדם יותר השנה וזו צפוייה לפעום בנבכי הדגמים החדשים של השעונים החכמים. אך בתערוכת Computext 2016 שנערכת בימים אלה בטיוואן, הציגה החברה את Snapdragon Wear 1100, מערכת על שבב נוספת אשר ממוקדת למכשירים לבישים פשוטים.

בהודעה החברה נכתב כי השבב יציע פלטפורמה ממוקדת יותר עבור מכשירים לבישים פשוטים כמו רצועות ניטור, שעונים חכמים זולים לילדים המשמשים כרצועות איכון, רצועות כושר או בכלל מחשבים לבישים שלא זקוקים לכח עיבוד רב כמו השעונים החכמים. המערכת על-שבב תכלול מודם LTE, תקשורת בתקן Wi-Fi ובלוטות', תמיכה במחוות תנועה, קבלת פקודות קוליות, איכון באמצעות מנוע ה-iZat ואף מעבד יישומים להרצת יישומים מבוססי לינוקס. מכיוון שהמערכת מיועדת לקטגוריית מכשירים פשוטים (וזולים),בחברה תיכננו את המערכת על-שבב כך שתהיה יעילה בצריכת החשמל ובעלת מימדים קטנים.

בעוד מכשירים לבישים כמו שעונים חכמים מצטיירים לכאורה כשוק נישתי מכירות של כאלה ממשיכות לגדות בהתמדה ועל-פי דו"ח של IDC בשנת 2015 בלבד נמכרו 78.1 מליון מוצרי מחשוב לביש והתחום כולו רשם גידול של 171 אחוז ברכישה של מחשבים לבישים לעומת התקופה המקבילה אשתקד. לכן אין זה מפתיע שבקוואלקום מתכוונים להציע פתרון עבור כלל התחום – החל מרצועות איכון פשוטות ועד לשעוני חכמים מתקדמים.