יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) שלה ניסיון רב בתחום המחשוב הלביש הציגה את את Snapdragon Wear 1200, מערכת על שבב המיועדת להניע את הדור הבא של המוצרים הלבישים של מיטב היצרניות.

המערכת החדשה מצטרפת ל-Wear 1100 ו-2100 הקיימים זה זמן בשוק ומפעילה בין היתר את שעוני LG Watch Style ו-Huawei Watch 2. קוואלקום מכוונת את Wear 1200 לתחום המוצרים הזולים או כאלה הדורשים כוח עיבוד חלש יחסית. המערכת קטנה יותר ב-45% מאשר הדור הקודם ובזכותה המוצרים גם יספקו זמן עבודה רב יותר, עד כדי 10 ימי המתנה.

Snapdragon Wear 1200 מביאה גם תמיכה בקישוריות LTE לצד תמיכה ב-WiFi ו-Bluetooth, וכן מקלט GPS התומך בכל סוגי הלוויינים. היא תאפשר טעינה מהירה באמצעות טכנולוגיית הטעינה של קוואלקום, כמו גם יכיל מגוון של חיישנים לזיהוי הסביבה לדיוק מירבי.

עם החשיפה, קוואלקום כבר השיקה את Snapdragon Wear 1200 בייצור המוני, כך שיצרניות יציגו מוצרים ראשונים עם השבב החדש בעוד חודשים ספורים בלבד.

ההכרזה מצטרפת ל-Snapdragon 450 שהציגה החברה השבוע. מערכת על שבב המיועדת למכשירי הטלפון של שוק הביניים המחליפה את Sapdragon 435 עם שיפורים רבים.