אז איזה טלפון גנב את ההצגה בברצלונה השנה? תשובה לשאלה הזו לא תמצאו בטור הפתיחה הנוכחי. את זה תמצאו בסיכום הכולל של התערוכה/כנס שכתב חברי המלומד אלעד שיחד עם איתי חרש את הדוכנים והביתנים ואולמות הכנסים של ברצלונה 2016. מחר תוכלו לקרוא את הסיכום שלו באתר. אני אתייחס כאן הפעם רק לזווית אחת, והיא הזווית של קוואלקום.

ייקח לחברה זמן רב לשכוח לחלוטין את הנפילה עם ה-Snapdragon 810, המערכת על השבב שהוגדרה בשנה שעברה כמערכת הדגל שלה, אבל אין ספק שהשנה בברצלונה היא זכתה למקצה ניחומים. ה-Snapdragon 820 זכה למעשה, בלי הכתרה של ממש, לתואר מלך ברצלונה. אפשר היה לומר זאת כבר ביום הראשון, עם ההכרזות של LG וסמסונג, ובמיוחד של השנייה שהוויתור שלה בשנה שעברה על ה-Snapdragon 810 נתן מכה חזקה מאוד לכנפי הטיסה של קוואלקום לצמרת.

אבל לא רק LG וסמסונג בחרו ב-820. ברשימה של המאמצים ניתן למצוא גם את שאומי, HP, HTC ועוד. ואני בטוח שאחרי הפיאסקו בשנה שעברה, החברות בחנו היטב ומקרוב מאוד את ה-Snapdragon 820, במיוחד את רמת ההתחממות שלו כמובן, ואם כל כך הרבה חברות מובילות החליטו לבחור בו עבור מכשירי הדגל החדשים שלהן, אז כנראה שבקוואלקום יכולים ללכת לישון בשקט ולחלום חלומות פז.

עם זאת, אסור לשכוח שמדובר במכשירי דגל. אמנם לא חסרים רוכשים, אבל בכל זאת יש יותר אנשים שקונים מכשירי ביניים ממכשירי דגל. אני לא בטוח שבתחום הזה מדיה-טק מתכוונת לקפל את הדגלים.

קרא עוד:  אלה מחירי Galaxy S20 ו-Z Flip בישראל, יושקו בחודש הבא

הטור פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי. רוצים לקבל את כל העדכונים אחת לשבוע? הרשמו כאן. מעדיפים מקוצר ויומי? הרשמו כאן.