היצרנית הסינית מייזו (Meizu) אחראית על מגוון רחב של מכשירים שהושקו ברחבי העולם בשנים האחרונות וחלקם הגיעו גם לארץ, ובעיני רבים היא נחשבת ליצרנית סינית מובילה. עם זאת, בימים אלה היא עומדת במרכזה של תביעת ענק מול יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm).

הסיפור בין החברות החל בחודש יוני האחרון, כאשר ענקית השבבים הגישה תביעה בבית המשפט לקניין רוחני בעיר בייג'ינג שבסין על סך 78 מיליון דולר. לטענת קוולאקום, מייזו השתמשה ללא רישיון בפטנטים של קוואלקום הקשורים לטכנולוגיות רדיו ברשתות הדור השלישי והרביעי ובכך הרחיבה את עסקיה שלא כחוק. המכשירים אשר נכללים בתביעה הם אלה אשר כוללים שבב של מדיה-טק (MediaTek) כדוגמת m3e, Pro 6 ו-M3 Max.

הסיפור מסתעף לאחר שסגן נשיא קוואלקום ויועצה המשפטי דון רוזנברג (Don Rosenberg) מסר כי מייזו מסרבת לנהל משא ומתן ולעצור את המכירה של מכשירים שמפרים לטענתם את הפטנטים, מה שלא מותיר ברירה ליצרנית השבבים שהחליטה להרחיב את התביעה לשלושה מדינות נוספות: ארצות-הברית, צרפת וגרמניה וזאת במטרה להגן על הזכויות שלה. מנגד, מייזו מסרה למגזין Digital Trends כי היא דווקא הראתה רצון למשא ומתן אך קוואלקום היא זו שלא שבעת רצון, ועוד הוסיפה כי היא מכבדת כל הליך משפטי שיינקט ומזמינה את קוואלקום לשוב ולשוחח על ההסכם.

קוואלקום לא מסתפקת בזה ומנסה לפתוח בהליכים משפטיים נגד מייזו במדינות נוספות במטרה ללחוץ עליה לקבלת ההסכם ואולי לעצור את המכירות, זאת במקביל להליכים בשלושת המדינות שנוספו קודם לכן. אם יתברר כי מייזו אכן הפרה את הפטנטים, היא עלולה לעמוד כנגד קנסות כבדים והפסקת מכירות מכשיריה בעולם.