קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על שני שבבים חדשים המיועדים למכשירי שוק הביניים, שאמורים לספק ביצועים שאינם רחוקים מאלו של מכשירי הדגל במחיר נגיש יותר.

Snapdragon 730, המיוצר בתהליך של 8 ננו-מטר, הוא שבב בעל מעבד שמונה ליבות הפועל במהירות 2.2 גיגה-הרץ, ומציע יכולות מתקדמות בתחומי עיבוד התמונה והאינטליגנציה המלאכותית – שני תחומים חשובים במיוחד למכשירי טלפון מודרניים. השבב תומך במודם דור רביעי (LTE), ורשתות אלחוטיות בתקן Wi-Fi 6.

Snapdragon 730 יוצע בדגם רגיל המיועד לשימוש כללי, ודגם בשם Snapragon 730G בעל ביצועי גיימינג משופרים: מעבד גראפי (GPU) מהיר יותר, תמיכה ברזולוציה של עד 1440p (לעומת עד 1080p בדגם הרגיל), והקלטת וידאו בהילוך איטי בקצב של עד 960 תמונות בשנייה. שני השבבים הללו צפויים להגיע לשוק באמצע השנה הנוכחית.

שבב נוסף, Snapdragon 665 שמו, מיוצר בתהליך 11 ננו-מטר וכולל אף הוא מעבד שמונה ליבות, אך בעל ביצועים איטיים יותר בהשוואה ל-Snapdragon 730. בקוואלקום דואגים לציין במפורש כי למרות הנחיתות בביצועים, תומך Snapdragon 665 במערכי צילום של שלושה חיישנים, ובחיישנים באיכות 48 מגה-פיקסל. גם שבב זה צפוי להגיע לשוק באמצע השנה הנוכחית, ויככב כנראה במכשירי שוק ביניים זולים יותר.