בקושי שנתיים וחצי עברו מהפעם הראשונה בה נחשפנו למכשיר סלולרי שמשלב קורא טביעות אצבע בתוך המסך, ופחות משנתיים מאז הוא הושק כ-Vivo X20, ונראה שבקרוב כבר תגיע הטכנולוגיה הזו לבשלות מלאה ותאפשר להניח אצבע על כל מקום במסך.

אמש, באירוע הפתיחה של הוועידה השנתית שלה, לצד Snapdragon 865 חשפה קוואלקום (Qualcomm) את 3D Sonic Max, היורש של 3D Sonic, ששולב בשנתיים האחרונות במכשירים כמו Galaxy S10 ו-Galaxy Note 10 מבית סמסונג (Samsung).

שטח החיישן החדש גדול פי 17 מקודמו – 2×3 סנטימטרים, לעומת 4×9 מילימטרים. הגודל הזה מאפשר קודם כל למצוא אותו בקלות על שטח הפנים של המסך, לעומת החיישנים הזעירים הנוכחיים שדורשים לפעמים להניח את האצבע כמה פעמים עד שמוצאים את המיקום המדויק. במקביל, החיישן המוגדל מסוגל לסרוק את כל האצבע בפעם אחת, וחוסך למשתמשים את הצורך הקיים להניח את האצבע על החיישן שוב ושוב, בכל פעם בזווית שונה מעט, עד לסריקת כרית האצבע כולה.

לפי התמונה ששחררה קואלקום, נראה ששטח הסריקה של 3d Sonic Max, שמבוסס על גלי קול ולא על חיישן אופטי ולכן אולי מסוגל לראות גם מעט מעבר לגבולותיו, מתפרש כמעט על חצי מסך ממוצע. החברה שמה דגש על העובדה שכך ניתן לבצע סריקה של שתי אצבעות בו-זמנית, מה שמגביר עוד יותר את רמת האבטחה.

לדברי החברה, רמת הדיוק של החיישן היא 1 למיליון – לא מושלם, אבל גבוה משמעותית מהתקן הנוכחי בתעשייה, שעומד על 1 ל-50,000. בנוסף, העובי שלו הוא פחות מחמישית המילימטר, כך שהשטח הגדול שלו לא בא על חשבון נפח הסוללה והרכיבים האחרים.