את המערכת על שבב החדשה עליה הכריזה קוואלקום (Qualcomm) כנראה לא תמצאו בטלפונים. המערכת החדשה, Snapdragon 850 שמה, היא ניסיון בידול של החברה בין המערכות שהיא תציע למחשבים דקיקים שמבוססים על Windows 10 של מיקרוסופט (Microsoft). למעשה, היא מאוד דומה ל-Snapdragon 845, עם אותן ליבות Kryo 835, אבל הן מעט מהירות יותר: 2.96 גיגה-הרץ לעומת 2.8 גיגה-הרץ ב-Snapdragon 845.

למעשה יש עוד הבדל אחד קצת משמעותי: ה-TDP אליו מכוונת Snapdragon 850 כפול מזה של מעבד הדגל הקודם ברשימה עם 5 לעומת 2.5 וואט. בכל זאת, מעטפת כוח כזו למחשב היא לא ממש משמעותית.

כאמור, Snapdragon 850 תחליף למעשה את Snapdragon 835 במחשבי ה-Windragon של הדור השני שאמורים להתחיל להגיע לשוק בסוף הרבעון השלישי של 2018. לפי החברה היא תציע 30% ביצועים גבוהים יותר באופן כללי וגם מבחינה גרפית, זמן סוללה גדול יותר ב-20% לכל היותר וכן קצב העברת נתונים מהיר יותר ב-20% בחיבור LTE וזאת בגלל שדרוג המודם ל-Snapdragon X20.

המטרה העיקרית של המעבד החדש, כפי שכבר כתבנו ב-TGspot, היא שמחשבי ה-Windragon החדשים יהיו מהירים יותר בכל ההיבטים וזאת לאור הביקורות על מחשבי הדור הראשון בכל הנוגע לפתיחה של יישומים שונים, כולל אלו של מיקרוסופט עצמה, וכן למהירות ההרצה שלהם.

מעבר לכך רוצה קוואלקום לחזק את הנקודות החזקות של המחשבים הללו: מחשב שעובד כמו טלפון ומחובר לאינטרנט כל הזמן ולמעשה ערני תמיד כדי לקבל תזכורות, זמן התעוררות אפסי, וכמובן זמני עבודה ארוכים במיוחד.

קרא עוד:  Dynabook משיקה את PORTÉGÉ A30-E – מחשב נייד קשוח במיוחד