קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על מערכת על שבב חדשה לתחום הביניים. Snapdragon 670, לפי החברה, תציע שיפור של 30% בצריכת האנרגיה לעומת המערכת הקודמת Snapdragon 660. שיפור עיקרי נוסף הוא החלפת ליבות ה-Kryo 260 בליבות Kryo 360.

כמו במערכת הקודמת סידור הליבות הוא 2 ליבות מהירות ו-6 ליבות לעבודה יעילה יותר במהירויות מרביות של 2 ו-1.7 גיגה-הרץ בהתאמה. ליבות אלו אמנם מציעות מהירות מרבית נמוכה יותר, אבל יעילות יותר בתפעול שוטף עם שיפור שלפי החברה מגיע לכדי 15% – וכאמור גם בהיבט של צריכת האנרגיה. במקביל שופר השבב הגרפי המשולב במערכת מ-Adreno 512 ל-Adreno 615 שאמור לשפר את הביצועים הגרפיים בכ-25% לכל היותר.

קוואלקום שיבצה ב-Snapdragon 670 את אותו מודם כמו ב-660 ומדובר ב-Snapdragon X12 שתומך בהורדת תכנים בקצב מרבי של 600 מגה-ביט/לשנייה והעלאת תכנים בקצב מרבי של 150 מגה-ביט/לשנייה. גם בהיבט של ה-WiFi אין שינוי עם תמיכה בהעברה בתצורת 802.11ac בשני ערוצים בקצב מרבי של 867 מגה-ביט/לשנייה.

גם בהיבט של המצלמות אין שינוי רב. המערכת על שבב החדשה תתמוך במצלמה יחידה מאחור עם חיישן בגוגל מרבי של 25 מגה-פיקסל או בשתי מצלמות עם חיישנים בגודל של 16 מגה-פיקסל לכל היותר.

לפי קוואלקום היא גם שיפרה את מנוע הבינה המלאכותית המשולב במערכת עם עלייה בביצועים של 80%, שילבה מעבד  אותות חדש ומהיר יותר בדמות Hexagon 685 DSP, ואף שיפרה במידה מסוימת את תקן התמיכה בטעינה מהירה ל-+QC 4.0.

קרא עוד:  ועכשיו הפרטים: מה יש בתוך מעבדי ה-Snapdragon החדשים

מכשירים המבוססים על Snapdragon 670 אמורים להגיע לשוק עוד לפני סוף השנה הנוכחית.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.