סוללה אוזלת בטלפון

יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) הכריזה מוקדם יותר היום על הדור השלישי של טכנולוגיית ההטענה המהירה שלה, Quick Charge 3.0.

הטכנולוגיה החדשה מאפשרת להטעין מכשירים במהירות גדולה פי 4 מזו של הטענה רגילה. היא עובדת מהר פי 2 מ- Quick Charge 1.0, ומהירה ב-38% מ-Quick Charge 2.0. הטכנולוגיה עובדת על פי אלגוריתם שנקרא Intelligent Negotiation for Optimum Voltage (או בקיצור INOV), שמודד בכל רגע נתון את כמות האנרגיה שהמכשיר צורך ובכך הופך את הטעינה למהירה ויעילה יותר. הטכנולוגיה גם תומכת בטווח מתחים רחב, בין 3.6 וולט ל-20 וולט, בקפיצות של 200 מילי-וולט.

טכנולוגיית Quick Charge 3.0 תתמוך במגוון רחב של חיבורים ואביזרים, כגון USB Type-A, microUSB, ואפילו USB Type-C, שייתמך רשמית גם באנדרואיד 6.0 Marshmallow. הטכנולוגיה החדשה תתמוך בשבבים החדישים ביותר של החברה, כגון Snapdragon 820, וכן בשבבים מסדרת ה-Snapdragon 600, כולל ה-Snapdragon 617 שהוכרז גם כן היום, ובשבבים שמיועדים לשוק הביניים, כגון Snapdragon 430.

כאמור, שני השבבים החדשים, ה-Snapdragon 617 המיועד לשוק הביניים פלוס ו-Snapdragon 430 הם מבוססי ארכיטקטורת Cortex-A53 עם מעבד מתומן ליבות בתדר של 1.5 ו-1.2 ג’יגה-הרץ בהתאמה.  שניהם משולבים במודם התומך בתקשורת LTE – האחד Cat 7 והשני Cat 4 וכן עיבוד תמונה עם שבב Adreno 405 ו-505 והתאמה לחיישני מצלמה של עד 21 מגה פיקסל.

השבבים הללו כמו גם Snapdragon 820 התומכים בטכנולוגיה עדיין לא נמצאים במכשירים שמוצעים למכירה בשוק, אם כי סביר להניח שנראה אותה במכשירים שיצאו בשנה הבאה.

קרא עוד:  תנו לו אצבע אחת, והוא ידרוש שתיים: קוואלקום חשפה חיישן ביומטרי מאובטח ומהיר יותר

http://www.youtube.com/watch?v=v0Rhu2YGxeQ