לנובו Lenovo logo

קוולאקום (Qualcomm) בשיתוף עם לנובו (Lenovo) הציגו בתערוכת Computex 2019 את Project Limitless: המחשב הראשון שמציע שילוב של מודם 5G.

המחשב מבוסס כמובן על Snapdragon 8cx, פלטפורמת המחשוב החדשה שהציג קוואלקום לאחרונה עבור המשך הכניסה שלה לשוק ה-Windragon, המחשבים שמגיעים עם Windwos 10 מלא. מערכת על שבב זו מבוססת על הליבות החדשות Kryo 495 והיא מגיעה גם עם השבב הגרפי החזק יחסית Adreno 680, ועם שבב התצוגה ועיבוד התמונה Hexagon 690. כן מבטיחות החברות שהמחשב יכול לספק זמן עבודה שעובר את קו ה-20 שעות ויותר – וזמן העבודה הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר שמקדמת קוואלקום לשימוש במערכת על שבב שלה במחשבים ניידים.

אבל בליבת הסיפור של המחשב, שכאמור מוגדר עדיין כפרויקט, נמצא כמובן מודם ה-5G החדש של קוואלקום – Snapdragon X55. המודם משלב בתוכו גם שבב LTE בקטגוריה 22 לשימוש במקומות בהם אין רשת 5G. למעשה הוא מיועד לשימוש עם רשתות ה-4G המהירות ביותר שקיימות בעולם, עם קצב הורדה מרבי שעומד על 2.5 גיגה-בייט/לשנייה.

המחשב שהוצג על הבמה היה סוג של הדגמה ליכולת של החברות ליצור מחשב כזה, והצרכנים המעוניינים יצטרכו לחכות לפחות עד הרבעון הראשון של 2020 אז הוא אמור להיות מוצע בפועל.