קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על מערכת על שבב חדשה אותה היא מייעדת לשוק הטלפונים החכמים הנמוך, ואף לטלפונים 'פשוטים'. הערכה קיבלה את השם Qualcomm 205 Mobile Platform, וכמו שרואים, החברה הסירה ממנה את שם המותג Snapdragon וזאת כדי לבצע בידול בין המעבדים לשוק הגבוה לבין אלה של השוק הנמוך. כך או כך, הנקודה העיקרית של המערכת החדשה היא להביא את קישוריות ה-4G גם למכשירים זולים וזאת כדי לעזור לשוק לזנוח מאחור את המכשירים שתומכים ב-3G ומטה.

Qualcomm 205 מבוסס על שתי ליבות עיבוד במהירות מרבית של 1.1 ג'יגה-הרץ בלבד, עם מודם שתומך ב-LTE בקטגוריה 4 שמאפשרת קצב הורדה מרבי של 150 מגה-ביט/לשנייה וקצב העלאה מרבי של 50 מגה-ביט/לשנייה. מעבר לכך תומך המודם ב-WiFi בתקן 802.11g לכל היותר ובבלוטות' 4.1 ובסים כפול.

החיישנים המרביים שניתן להשתמש בהם במצלמות שמבוססות על Qualcomm 205 יכולים להיות בגודל של 3 מגה-פיקסל, מקדימה ומאחור, והרזולוציה המרבית של המסך יכולה להיות 480p.

"אנחנו מחויבים להמרת משתמשים ורשתות מדור 2, 2.5 ו-3 לדור 4. טלפונים פשוטים משמשים כעורק חיים במדינות מתפתחות רבות ו-Qualcomm 205 Mobile Platform מאפשרת לנו להביא קישוריות ושירותי 4G למסות עם מכשירים בנקודות מחיר שטרם נראו לפני כן", אמר קידר קונדאפ, סגן נשיא לניהול מוצרים בקוואלקום.